درباره نویسنده

سید محمد یزدانی

دکتر سید محمد یزدانی امامت پژوه و پاسخگوی شبهات وهابیت

مطالب مرتبط

241 Comments

 1. 98

  قویدلم

  اخوی بروتوصحیح بخاری ببین روایت غضب حضرت زهرابرابوبکر!!!!! وقتی سیدبانوان دوعالم ازابومکروعمرفاسوق راضی نیست شماچه دلیل و اصراری برحقانیت مکتب خودداری؟؟؟؟ توبیشترمیفهمی یادختررسولخدا؟؟؟؟

  پاسخ
 2. 97

  علیرضاقویدل

  رفتاروموضع سروربانوان بهشت حضرت زهرابعدازپیامبردرقبال سران سقیفه روشنگرراه حق پویان است…غضب جضرت زهرابرابیبکروعمر….

  پاسخ
 3. 96

  علیرضاقویدل

  دربطلان پیروان مکتب سقیفه همین بس که سیدبانوان بهشت حضرت زهرا ازآنهاغضبناک وناراضی بوده این واقعیت درکتب اهل به اصطلاح سنت ومخصوصادرصحیح بخاری آمده..‌.وقتی حضرت زهرا دخترپیغمبر ازکسی ناراضی ست تکلیفمان روشن است… همین یک مسله رافکرشوبکنیدحقانیت مکتب شیعه ازروزروشنتره…‌تعصب انسان رابه خدانمیرساند…کمی تفکر…کمی تعقل…‌

  پاسخ
 4. 95

  سمیرا حسینی

  سلام مطلب فوق العاده ی داری خیلی دوستش داشتم نمیدونم چطور از شما قد دانی کنم فقط به دوستام توصیه میکنم از سایتتون دیدن کنند این شعر هم هدیه به شما من از میان واژه‌های زلال « دوستی » را برگزیده‌ام ، آن‌جا که برف‌های تنهایی آب می‌شوند در صدای تابستانی یک دوست . . .

  پاسخ
 5. 94

  علی

  سلام اقای یزدانی این کتاب که ترجمه شده احادیث که به ضررشون بوده نیاورده واین اقای که ترجمه کرده مجری شبکه کلمه هست اقای یزدانی شما خودتون مطاله کنید متوجه میشن من چی گفتم.با تشکریا علی مدد”:؟

  پاسخ
  1. 94.1

   Yazdani

   سلام
   مترجمش كارشناس شبكه كلمه نيست ؛ ولي در عين حال در خيلي از جاها در ترجمه دستكاري و خيانت كرده است . ذات اين جماعت با خيانت و تحريف عجين شده است ، جاي تعجب نيست.

   پاسخ
   1. 94.1.1

    امیر

    سلام اقای یزدانی من ازچندین فردشیعه شنیدم که گفتن علمای شیعه عایشه همسر پیامبر را استغفرالله زنی ناپاک مینامند نظرشماچیست؟

    پاسخ
    1. 94.1.1.1

     سید محمد یزدانی

     سلام
     هيچ عالمي از علماي شيعه را پيدا نمي كنيد كه چنين چيزي گفته باشد. دروغي است كه دشمنان شيعه درست كرده اند. همان طور كه خود آلوسي به اين مطلب اقرار كرده است.
     علامه آلوسى از مفسران شهير اهل سنت نيز با تأييد همين ديدگاه، سخن كسانى را كه مى‌گويند شيعه اعتقاد به فاحشه بودن برخى از زنان پيامبر دارد، رد و آن را دروغ و شايعه مى‌داند:
     ونسب للشيعة قذف عائشة رضي الله تعالي عنها بما براها الله تعالي منه وهم ينكرون ذلك أشد الإنكار وليس في كتبهم المعول عليها عندهم عين منه ولا أثر أصلاً. وكذلك ينكرون ما نسب إليهم من القول بوقوع ذلك منها بعد وفاته صلى الله عليه وسلم وليس له أيضا في كتبهم عين ولا أثر.
     به شيعيان نسبت داده شده است كه به عائشه تهمت زنا كه خداوند او را از آن مبرّا كرده است، زده‌اند؛ در حالى كه خود آن‌ها چنين مطلبى را شديدا انكار مى‌كند؛ در كتاب‌هاى مورد اعتماد آن‌ها چنين مطلبى ديده نمى‌شود و اصلا اثرى از آن نيست. همچنين آن‌ها وقوع فحشا را براى عائشه بعد از وفات رسول خدا صلى الله عليه وآله انكار مى‌كنند و از اين مطلب نيز در كتاب‌هاى آن‌ها اثرى ديده نمى‌شود.
     الآلوسي البغدادي الحنفي، أبو الفضل شهاب الدين السيد محمود بن عبد الله (متوفاي1270هـ)، روح المعاني في تفسير القرآن العظيم والسبع المثاني، ج18، ص 122، ناشر: دار إحياء التراث العربي ـ بيروت.
     و در جائى ديگر مى‌گويد:
     (فخانتهما) بيان لما صدر عنهما من الخيانة العظيمة مع تحقق ما ينافيهما من مرافقة النبي عليه الصلاة والسلام أما خيانة امرأة نوح عليه السلام فكانت تقول للناس: إنه مجنون وأما خيانة امرأة لوط فكانت تدل على الضيف رواه جمع وصححه الحاكم عن ابن عباس….
     ونقل ابن عطية عن بعض تفسيرها بالكفر والزنا وغيره ولعمري لا يكاد يقول بذلك إلا ابن زنا فالحق عندي أن عهر الزوجات كعهر الأمهات من المنفرات التي قال السعد: إن الحق منعها في حق الأنبياء عليهم السلام. وما ينسب للشيعة مما يخالف ذلك في حق سيد الأنبياء صلى الله تعالى عليه وسلم كذب عليهم فلا تعول عليه وكان شائعا وفي هذا على ما قيل: تصوير لحال المرأتين المحاكية لحال الكفرة في خيانتهما لرسول الله صلى الله تعالى عليه وسلم بالكفر والعصيان مع تمكنهم التام من الإيمان والطاعة.
     «فخانتاهما» بيان خيانت‌هاى بزرگى است كه از آن دو زن صادر شده و اين خيانت‌ها با دوستى آنان با اين پيامبران منافات داشته است. خيانت زن نوح اين بوده كه او به مردم مى‌گفت كه او ديوانه است و خيانت زن لوط اين بوده كه او جاى مهمانان را به كفار نشان مى‌داده‌، اين روايت را گروهى از ابن عباس نقل كرده و حاكم نيشابورى نيز سند آن را تصحيح كرده است.
     از ابن عطيه از برخى تفاسير او نقل شده كه «فخانتاهما» را به كفر و زنا تفسير كرده است؛ قسم به جانم كه ممكن نيست كسى چنين بگويد،‌ مگر فرزند زنا باشد؛ پس ديدگاه حق در نزد من اين است كه اتهام زنا به همسران پيامبران، همانند اتهام امهات المؤمنين به زنا، از گفتارهاى شاذى است كه سعد در باره آن گفته: حق اين است كه متهم كردن زنان انبياء به زنا، جايز نيست و‌ آن چه به شيعيان نسبت داده مى‌شود كه خلاف اين اعتقاد را در حق آقاى پيامبران صلى الله عليه وآله دارند، دروغ است، ارزش اعتماد ندارد و شايعه‌اى بيش نيست.
     و طبق اين مطالب، اين آيه حالت دو زنى را كه نشانگر حال كفار در خيانت به پيامبر صلى الله عليه وآله بودند، نشان مى‌دهد، با اينكه آن دو قدرت كامل بر ايمان و اطاعت داشتند!
     الآلوسي البغدادي الحنفي، أبو الفضل شهاب الدين السيد محمود بن عبد الله (متوفاي1270هـ)، روح المعاني في تفسير القرآن العظيم والسبع المثاني، ج28، ص162، ناشر: دار إحياء التراث العربي – بيروت.

     پاسخ
 6. 93

  علیرضا

  استاد یزدانی سلام و وقت بخیر
  اولا میشه اسم نرم افزاری که برخی شبکه ها از اون استفاده میکنن و مثلا جمله ای سرچ میکنن و متن کاملش میاد
  ثانیا دلم خیلی برای شما و استاد ابوالقاسمی تنگ شده. لطفا دوباره برگردید

  پاسخ
  1. 93.1

   Yazdani

   سلام عليكم
   نرم افزار هاي مختلفي است . مثل مكتبه اهل بيت عليهم السلام . مكتبه شامله . الجامع الكبير، جوامع الكلم و …

   شامله برنامه مجاني است كه در اينترنت هم هست . اكثر شبكه هاي وهابي از اين برنامه استفاده مي كنند .

   موفق باشيد
   ياعلي….

   پاسخ
 7. 92

  محمد

  سلام استاد یزدانی عزیز.چطور برای رفع مشکلات دنیاییمون میتونیم به ائمه و معصومین توسل بکنیم؟این همه میگن توسل حداقل راهشم به ما شیعه ها نشون بدین

  پاسخ
  1. 92.1

   Yazdani

   سلام عليكم
   شما مي توانيد در دعاهاي تان، بعد از نماز و … وقتي از خداوند چيزي مي خواهيد، اهل بيت عليهم السلام را واسطه خود قرار دهيد و … اين يكي از ساده ترين راه‌ها است.

   پاسخ
   1. 92.1.1

    صهيب

    سوره یونس

    وَيَعۡبُدُونَ مِن دُونِ ٱللَّهِ مَا لَا يَضُرُّهُمۡ وَلَا يَنفَعُهُمۡ وَيَقُولُونَ هَـٰٓؤُلَآءِ شُفَعَـٰٓؤُنَا عِندَ ٱللَّهِۚ قُلۡ أَتُنَبِّـُٔونَ ٱللَّهَ بِمَا لَا يَعۡلَمُ فِي ٱلسَّمَٰوَٰتِ وَلَا فِي ٱلۡأَرۡضِۚ سُبۡحَٰنَهُۥ وَتَعَٰلَىٰ عَمَّا يُشۡرِكُونَ (١٨)
    و آنان به جاى الله چيزهايى را مى پرستند كه نه زيانى به آنان مى رسانند و نه سودى به آنان مى دهند؛ و مى گويند: اينان شفيعان ما نزد الله هستند بگو: آيا الله را به شفيعانى خبر مى دهيد كه آنها را در آسمان ها و زمين [به عنوان شفيع] نمى شناسد؟ او از آنچه كه شريك او قرار مى دهند، منزّه و برتر است

    پاسخ
 8. 91

  یگانه

  شوربختانه مترجم در بسیاری از موارد دست به تحریف و سانسور زده. (جلد ششم، حدیث ۵۱۶۰)
  از هشام از پدرش روایت است که عایشه گفت: پیامبر با من ازدواج کرد و مادرم نزدم آمد و مرا به سرایی درآورد و هیچ چیز مرا شگفت زده نکرد مگر آمدن پیامبر به نزد من قبل از ظهر.

  پاسخ
 9. 90

  یگانه

  از ابوسعید خدری برایم روایت کردند که می گفت: در جنگ بنی مصطلق که همراه پیامبر بیرون رفتیم، تعدادی زن و کنیز به اسارت گرفتیم، ما شهوت زن داشتیم و عزب بودن ما را سخت در فشار قرار داده بود،از سوی دیگر دوست داشتیم که فدیه بگیریم، این بود که تصمیم گرفتیم در هنگام مقار؟؟ت از آبستن شدن آنها جلوگیری کنیم، ولی گفتیم که بدون کسب اجازه صحیح نیست، پس از پیامبر پرسیدیم و ایشان فرمود: بر شما باکی نیست که این کار را نکنید، زیرا هر نطفه ای تا روز قیامت استعداد آن را دارد تا انسانی شود.
  {مغازی، جلد اول، صفحه ۳۰۷، ترجمه دامغانی}

  در اینجا مسلمانان به قبیله بنی مصطلق حمله کرده بودند و زنان و کودکان را اسیر کرده بودند و می خواستند با زنان اسیر جم؟؟ منقطع بکنند تا حامله نشوند. کلمه (عزل) به اصطلاحی می گویند که در هنگام انزال، مرد آل؟ خود را از داخل واژ؟ بیرون می کشد.

  پاسخ
 10. 89

  یگانه

  علامه طباطبایی در مورد آیه شمشیر (آیه ۵ سوره توبه) در تفسیر المیزان می نویسد: جمله (فاقتلوا المشرکین حیث وجدتموهم) نشان دهنده ی برائت و بیزاری از مشرکین است و می خواهد احترام را از جانهای کفار برداشته شود و خونهایشان را هدر سازد و بفرماید بعد از تمام شدن آن مهلت دیگر هیچ مانعی نیست از اینکه آنان را بکشید، نه حرمت حرم و نه احترام ماه های حرام، بلکه هر وقت و هر کجا که ایشان را دیدید باید به قتلشان برسانید، البته این در صورتیست که کلمه (حیث) هم عمومیت زمانی را برساند و هم مکانی را که در این صورت قتل کفار بر مسلمین واجب است، هر چند به آنان در حرم و حتی ماه های حرام دست پیدا کنند، و تشریع این حکم بر این بوده که کفار را در معرض فنا و انقراض قرار داده و بتدریج صفحه زمین را از لوث وجودشان پاک کند و مردم را از خطرهای معاشرت و مخالطت با آنان نجات دهد، بنابراین هر یک از جملات (فاقتلوا المشرکین حیث وجدتموهم) و (وخذوهم) و (واحصروهم) و (واقعدوا لهم کل مرصد) بیان یک نوع از راه ها و وسایل نابود کردن افراد کفار و از بین بردن جمعیت های ایشان و نجات مردم از شر ایشان است.

  پاسخ
 11. 88

  VS

  جلد اول، حدیث ۲۲۹
  یکی از وظایف شگفت انگیز عایشه شش ساله این بود که لکه های م*ن*ی را از روی لباس پیامبر پاک کند.

  پاسخ
  1. 88.1

   مهدی

   اولا که وظیفه عایشه نبود دوما عایشه اصلا همسر پیامبر نبود چون عیشه رو به زور تو بغل پیامبر اکرم انداختند و پیامبر باالاجبار با عایشه وصلت کرد سوما اصلا پیامبر همه کار هایش را خودش انجام می داد مانند همان داستان که پیامبر همراه کاروانی بود که همگی تشنه بودند تا به برکه ای رسیدند همه دوان دوان به سوی برکه رفتند تا اب بردارند و پیامبر هم تا نزدیکی برکه رفت اما با بازگشت به سوی شتر همه تعجب کردند و پیامبر وقتی به شتر رسید طناب شتر را با میخی بست یکی از اصحاب عرض کرد می گفتید تا من برای شما این کار را انجام می دادم پیامبر فرمود : یک مومن باید همیشه کار هایش را خودش انجام دهد .بعد شما می گویید عایشه این کار را انجام می داد؟؟؟

   پاسخ
  2. 88.2

   جمهوری

   این ها عقاید اهل سنت است که عایشه در ۶ سالگی با پیامبر ازدواج کرده و … ما معتقدیم سن عایشه در ازدواج با پیامبر، ۱۷ الی ۲۲ سال بوده

   پاسخ
 12. 87

  VC

  جلد چهارم، حدیث ۳۸۹۴
  از علی بن مسهر از هشام از پدرش روایت است که عایشه گفت: پیامبر مرا به همسری گرفت و من دختری شش ساله بودم، ما به مدینه آمدیم و در قبیله بنی حارث بن خزرج سکونت گزیدیم، سپس تب کردم و موهایم ریخت، بعد موهایم رویید و تا دوش من رسید،مادرم ام رومان آمد و من بر ریسمانی سوار بودم و همراهان من با من بودند، مادرم مرا صدا کرد و نزد وی رفتم و نمی دانستم از من چه می خواهد، دست مرا گرفت تا آنکه مرا بر در خانه توقف داد و همانا نفسم به شماره افتاده بود تا آنکه اندکی آرام شدم. وی مقداری آب گرفت و بر روی سرم کشید، سپس مرا در خانه ای داخل کرد که در آن زنان انصاری بودند، آنان گفتند: نیکی و برکت و بهترین سرنوشت (تو را نصیب باد)، مادرم مرا بدیشان سپرد و آنها مرا آراستند، رسول الله مرا در نیافت مگر به وقت چاشت و مرا به او سپردند و من در آن روز دختری نه ساله بودم.

  پاسخ
  1. 87.1

   جمهوری

   این ها عقاید اهل سنت است که عایشه در ۶ سالگی با پیامبر ازدواج کرده و … ما معتقدیم سن عایشه در ازدواج با پیامبر، ۱۷ الی ۲۲ سال بوده

   پاسخ
 13. 86

  V

  جلد ششم، حدیث ۵۱۶۰ (ترجمه صحیح)
  از هشام از پدرش روایت است که عایشه گفت: پیامبر با من ازدواج کرد و مادرم نزدم آمد و مرا به سرایی در آورد و هیچ چیز مرا شگفت زده نکرد مگر آمدن پیامبر به نزد من قبل از ظهر.

  پاسخ
  1. 86.1

   جمهوری

   این ها عقاید اهل سنت است که عایشه در ۶ سالگی با پیامبر ازدواج کرده و … ما معتقدیم سن عایشه در ازدواج با پیامبر، ۱۷ الی ۲۲ سال بوده.
   پس یاوه گویی نکن مزدور

   پاسخ
 14. 85

  VVV

  سن پایین عایشه در سیره و احادیث ثبت شده و غیر قابل انکار است.
  محمد بن عمر واقدی از ابو حمزه میمون که وابسته و آزاد کرده عروه بن زبیر بوده است، از عروه از عایشه مارا خبر داد که می گفته است: رسول خدا مرا به همسری برگزید و من در آن هنگام با دخترکان بازی میکردم و نفهمیدم که پیامبر مرا به همسری برگزیده است تا آنکه مادرم مرا گرفت و در خانه نگهداشت و اجازه بیرون رفتن به من نداد، به اندیشه ام گذشت که من دارای همسر شده ام ولی از مادرم نپرسیدم و او بود که مرا آگاه کرد.
  مسلم بن ابراهیم از جعفر بن سلیمان از هشام بن عروه از پدرش از عایشه ما را خبر داد که می گفته است: پیامبر در هفت سالگی مرا عقد و در نه سالگی با من زفاف فرمود و من همراه دوستان خود عروسک بازی میکردیم و هر گاه پیامبر می آمد و عروسکها پیش ما بود، می فرمود آرام و بر جای خود باشید.
  کثیر بن هشام از جعفر بن برقان از زهری ما را خبر داد که می گفته است: پیامبر در شش سالگی عایشه را عقد و در نه سالگی با او زفاف و در هیجده سالگی او رحلت فرمود.

  منبع: طبقات ابن سعد، جلد هشتم، صفحات ۵۷، ۵۹ و ۶۰، ترجمه دکتر محمود مهدوی دامغانی

  پاسخ
  1. 85.1

   امین

   این ها عقاید اهل سنت است. ما معتقدیم سن عایشه در ازدواج با پیامبر، ۱۷ الی ۲۲ سال بوده

   پاسخ
  2. 85.2

   جمهوری

   این ها عقاید اهل سنت است که عایشه در ۶ سالگی با پیامبر ازدواج کرده و … ما معتقدیم سن عایشه در ازدواج با پیامبر، ۱۷ الی ۲۲ سال بوده.
   مزدورها به بهشت نمیروند!

   پاسخ
 15. 84

  vv

  جلد سوم، حدیث ۲۹۷۷ (ترجمه صحیح)
  ابوهریره روایت میکند که پیامبر فرمود: من کوتاه ترین عبارات را با وسیع ترین معانی فرستاده ام و با ترور پیروز شدم …

  پاسخ
  1. 84.1

   جمهوری

   امام علی علیه السلام فرمود: ابوهریره دروغگو ترین مردم به رسول خداست.
   و همچنین ترور در اسلام با عنوان “فتک” حرام است. و شما میتوانید نمونه این قضیه را در قضیه مسلم و ابن زیاد ببینید.
   ضمنا شما مزدور هستید

   پاسخ
 16. 83

  VS

  سید جان، چرا اینقدر پر از غلط و ضعیف ترجمه شده ؟؟

  جلد چهارم، حدیث ۴۰۲۸ (ترجمه درست)
  بنی نضیر و بنی قریظه علیه پیامبر جنگیدند و پیمان صلح خود را نقض کردند، به طوری که پیامبر بنی نضیر را تبعید کرد و به بنی قریظه اجازه داد در مدینه باقی بماند تا اینکه آنها دوباره علیه پیامبر جنگیدند، سپس پیامبر مردان آنها را کشت و زنان و کودکان و اموال آنها را در میان مسلمانان توزیع کرد، اما برخی از آنها به پیش پیامبر آمده و اسلام آوردند، پیامبر همه یهودیان را از مدینه تبعید کرد، آنها یهودیان عبدالله بن سلام و یهودیان بنی قینقاع و یهودیان بنی حارثه و تمام یهودیان دیگر بودند.

  پاسخ
  1. 83.1

   اسلامی

   مردان جنگی کشته شدند و بقیه یهودیان تبعید شدند

   پاسخ
 17. 82

  Vi

  سنن ابوداوود، کتاب الحدود، حدیث ۴۳۶۱
  ابن عباس روایت میکند: مرد کوری همسر کنیزی داشت که به پیامبر فحش میداد، او را نهی میکرد اما او دست بر نمی داشت. یک شب کنیز شروع به فحش دادن به پیامبر کرد، مرد او را برحذر داشت اما او دست بر نداشت، مرد خنجری بر داشت و در شکم زن فرو برد و شکم او را پاره کرد و بچه ای که در شکم داشت بین پاهایش افتاد و غرق خون شد. فردای آنروز وقتی به پیامبر خبر دادند، او مردم را جمع کرد و گفت: شما را بخدا و به حق خودم سوگند می دهم کسی که اینکار را کرده جلو بیاید. مرد در حالی که می لرزید بر خواست و جلوی پیامبر ایستاد و گفت: یا رسول الله، من ارباب او هستم، او به شما ناسزا می گفت و شما را انکار میکرد، او همسر من بود و من از او دو پسر همچون مروارید دارم. دیشب که دوباره شروع کرد خنجری در شکمش فرو کردم و او را کشتم. پیامبر فرمود: من شهادت می دهم که نباید هیچ خون بهایی برای او پرداخت.

  [ آیا حدیث بالا که توسط ابوداوود نقل شده صحیح است؟؟]

  پاسخ
  1. 82.1

   یه بنده خدا

   حاج آقا یزدانی زرنگ تشریف دارن فقط جواب موافقاشونا میدن😂😂😂

   پاسخ
 18. 81

  Vii

  سوره نساء آیه ۲۴
  ترجمه: و زنان شوهردار بر شما حرام شده اند بجز آنهایی که با دست های راست خود مالک شده اید.

  محمد بن عبد الرحمان با اسناد از ابوسعید خدری روایت میکند که در جنگ اوطاس بر زنان اسیر شوهردار دست یافتیم و از نزدیکی با آنها ناراحت بودیم، مسئله را از پیغمبر پرسیدیم، آیه بالا نازل شد و تصرف آنها بر ما حلال گردید.

  احمد بن محمد بن حارث با اسناد از ابوسعید روایت میکند که وقتی اهل اوطاس را اسیر کردیم، از خود پرسیدیم چگونه با زنانی که طایفه شان را و شوهرانشان را میشناسیم نزدیکی کنیم، آیه بالا نازل شد.

  ابو مکی فارسی با اسناد از ابوسعید خدری روایت میکند که در جنگ حنین، پیغمبر لشکری به اوطاس فرستاد و در آنجا با گروهی از دشمنان برخورده و بر آنان پیروز شدند و زنانی را به اسارت گرفتند، برخی از صحابه به خاطر شوهر داشتن آن زنان (که مشرک بودند) از نزدیکی با آنها خودداری میکردند، آیه نازل شد که نزدیکی به زن شوهردار حرام است مگر آنکه مالک شده باشید.

  (اسباب نزول واحدی، ترجمه علیرضا ذکاوتی قراگزلو)

  پاسخ
  1. 81.1

   ارمان

   اقای Vii آیه رو کامل بنویس اگه مردی چرا فقط میری تو سایتا شبهه پخش میکنی خوب مشخصه از کجا پول میگیری اینم ترجمه کامل ایه:
   و زنان شوهردار ( بر شما حرام است ) مگر آنها را که ( از راه اسارت ) مالک شده اید ( زیرا اسارت آنها در حکم طلاق است ) اینها احکامی است که خداوند بر شما مقرّر داشته است. اما زنان دیگر غیر از اینها ( که گفته شد ) ، برای شما حلال است که با اموال خود ، آنان را اختیار کنید در حالی که پاکدامن باشید و از زنا ، خودداری نمایید. و زنانی را که متعه [ ازدواج موقت ] می کنید ، واجب است مهر آنها را بپردازید. و گناهی بر شما نیست در آنچه بعد از تعیین مهر ، با یکدیگر توافق کرده اید. ( بعداً می توانید با توافق ، آن را کم یا زیاد کنید. ) خداوند ، دانا و حکیم است.

   پاسخ
 19. 80

  VK

  جلد چهارم، حدیث ۴۰۲۸(خوب ترجمه نشده)
  بنی نضیر و بنی قریظه علیه پیامبر جنگیدند و پیمان صلح خود را نقض کردند، به طوری که پیامبر بنی نضیر را تبعید کرد و به بنی قریظه اجازه داد در مدینه باقی بماند تا اینکه آنها دوباره علیه پیامبر جنگیدند، سپس پیامبر مردان آنها را کشت و زنان و کودکان و اموال آنها را در میان مسلمانان توزیع کرد، اما برخی از آنها به پیش پیامبر آمده و اسلام آوردند، پیامبر همه یهودیان را از مدینه تبعید کرد، آنها قبیله عبد الله بن سلام و یهودیان بنی قینقاع و یهودیان بنی حارثه و تمام یهودیان دیگر بودند.

  پاسخ
 20. 79

  حسین دادی

  یادم رفت بگم
  تحقیقم رد شبهات وهابیته

  پاسخ
 21. 78

  حسین دادی

  سلام من میخوام یه نرم افزار جامع الاحادیث بگیرم یا یه نرم افزاری ک توش احادیث شیعه و سنی نقل شده باشه برای رد تمام شبهات
  چند تا هم دیدم
  ۱نرم افزار جامع الاحادیث که فقط منابع شیعیانه
  ۲مکتب اهل بیت که هم شیعه و هم سنیه
  ۳المکتبه الشامله که اینم مال شیعه و سنیه و نوشته ک ۲۵۰۲۴عنوان کتاب شیعه و سنی رو شامل میشه و همشونم برا کامپیوتره
  به نظر شما برا تحقیق من کدومش بهتره
  اگه شما مورد بهتری رو سراغ دارین لطفا بهم معرفی کنین
  خیلی نیاز دارم

  پاسخ
  1. 78.1

   Yazdani

   سلام عليكم
   همه اين ها لازم مي شود . هر كدام كاربرد خاص خودش را دارد .

   موفق باشيد
   ياعلي…

   پاسخ
 22. 77

  حسین دادی

  سلام
  حالا درسته شما جواب نمیدین
  ولی من بازم میپرسم…
  چون دستم ب جای دیگه ای بند نیست…
  من میخوام یه نرم افزار جامع الاحادیث بگیرم یا یه نرم افزاری ک توش احادیث شیعه و سنی نقل شده باشه برای رد تمام شبهات
  چند تا هم دیدم
  1نرم افزار جامع الاحادیث که فقط منابع شیعیانه
  2مکتب اهل بیت که هم شیعه و هم سنیه
  3المکتبه الشامله که اینم مال شیعه و سنیه و نوشته ک 25024عنوان کتاب شیعه و سنی رو شامل میشه و همشونم برا کامپیوتره
  به نظر شما برا تحقیق من کدومش بهتره
  اگه شما مورد بهتری رو سراغ دارین لطفا بهم معرفی کنین
  خیلی نیاز دارم
  البته فک کنم تا سال بعدم پیام من درحال بررسی باشه

  پاسخ
  1. 77.1

   Yazdani

   همه اين نرم افزار ها لازم مي شود . هر كدام كاربرد خاص خودش را دارد .
   بهتر از اين ها نرم افزار الجامع الكبير است كه سرعت و دقت بيشتري دارد و كتاب هاي بيشتري هم دارد .

   موفق باشيد
   ياعلي…

   پاسخ
 23. 76

  حسین دادی

  چرا اقای یزدانی جواب همه رو فرداش دادن ولی من هر روز میام سر میزنم پیامم حتی تأییدم نشده…؟؟؟!!!!

  پاسخ
 24. 75

  حسین دادی

  یه سوال دیگه دارم از اقای یزدانی
  من دوره های کوتاه مدت رو در مشهد گذروندم و بعنوان موضوع تحقیق میخوام “پاسخ به شبهات وهابیت”رو ارائه بدم
  اگه 70% تحقیق و شبهاتم رو از روی کلیپ های ایشون بنویسم و برداشت کنم آیا از ارزش تحقیقم کم میشه؟؟

  پاسخ
  1. 75.1

   Yazdani

   سلام عليكم
   مي توانيد از كليپ ها به عنوان سرنخ استفاده و خودتان به منابع استفاده شده مراجعه فرماييد .

   موفق باشيد
   ياعلي…

   پاسخ
 25. 74

  حسین دادی

  سلام
  لطفا جواب منو بدین عجله دارم
  این کتاب انلاین کار میکنه یا افلاین؟؟
  و اینکه برای گوشیه یا کامپیوتر
  ممنون میشم اگ زودتر جواب بدین

  پاسخ
  1. 74.1

   Yazdani

   براي گوشي قابل استفاده نيست . حدود 40 گيگ حجم دارد .

   موفق باشيد
   ياعلي…

   پاسخ
 26. 73

  عباسیان

  باسلام،باتشکر ازشما

  پاسخ
 27. 72

  عباسیان

  باتشکر

  پاسخ
 28. 71

  عباسیان

  باسلام وادب،باتشکر ازشما

  پاسخ
 29. 70

  فرامرز

  سلام‌به‌نظر.میرسدبحث‌راجع‌به‌غدیر‌خم‌با‌انکه.نظر.حقیر.صحت‌واقعه‌ومراتب‌مورد‌تایید‌شیعه‌استمحلی.از.اعراب‌نداشته‌دروضع.موجود.عامل.تفرقه.است‌اما‌آنچه.به‌واقع‌محل.بحث.
  است‌فقه.است.وبه‌نظر‌میاید‌وسایل‌اجتهاد.در‌نزد‌اهل‌سنت‌با‌مبانی‌دمکراتیک‌همخوانی‌بیشتر‌داردومحمل‌بهتری‌برای‌قانونگزاری‌است‌اگر‌اشتباه‌میکنم‌‌دوستان‌تنویر‌افکار‌فرمایند

  پاسخ
 30. 69

  محمد

  سوالی که در کامنت قبل پرسیدم کسی نبود پاسخ دهد؟

  علی بن ابیطالب چه مشکل و ایرادی داشت؟
  می گویید نداشت؟
  پس چرا سه نفر قبل او بودند؟

  جناب آقایی که فریاد میزنی که اهل سنت علی را از شیعه بیشتر می شناسند و احترام بیشتری برای او قائلند
  شیعه علی را بعد پیغمبر(ص) نفر دوم می داند
  شما چگونه علی را از شیعه بیشتر میشناسی که علی را چهارم می دانی؟(تازه همان چهارمی را هم به زور،زیرا خود حضرت امیر می فرمایند:اگر خالد بن ولید زنده بود به سراغ من نمی آمدید)

  علی جوان بود؟(33 سال)
  <
  پیغمبر(ع) هنگام مبعوث شدن(40 سال)

  —————–
  می خواهید بحث کنید پله به پله بحث کنید.نه اینکه تا می بینید جواب ندارید وارد بحث جدید می شوید باز ما می آییم با آن موضوع بحث کنیم میبینم دوباره بحث را تغییر می دهید.
  —————–
  پله اول بحث برای شما این است که به طور منطقی،عقلی،قرآنی،حدیثی ثابت کنید علی بن ابیطالب مناسب خلافت بعد پیغمبر(ص) نیست.

  بعد بیاید وارد بحث جدید شویم.مرحله به مرحله.
  ——————-
  فقط این موضوع را تا ابد یادتان نرود
  { تا پله اول را اثبات نکنید حق بحث و توانایی و اجازه بحث با شیعه را به عنوان یک سنی ندارید زیرا اثبات اهل سنت بودنتان در گرو همین پله اول است.اول سنی بودنتان را ثابت کنید بعد به عنوان یک سنی با شیعه بحث کنید.}
  ——————-
  با تشکر.

  پاسخ
  1. 69.1

   سامی

   به نظر من این آقای که بحث حضرت علی رامیکنه مطمن باشیدهیچی سرش نمیشه ازسیاست وفقط بحث الکی میکنه
   من بهش کتاب آنگاه هدایت شدم رامعرفی میکنم ک از نوشته یک اهل تسننی بوده ک اومده شیعه شده روبره بخونه

   پاسخ
  2. 69.2

   نظام الدین غوری

   محترم اینکه ما علی را اول و یا چهارم بشناسیم به معنی بهتر شناختن نیست و شناخت این نیست که ما بیش از حد غلو کنیم و حتی به شرک برساینم و اینکه اگر ما علی رضی الله عنه را چهارم میدانیم چون چهارمین خلیفه مسلمانان بوده و شما که خلیفه اول میدانید دیگران را توهین میکنید و این انصاف نیست ما اهل بیت را به دست آورده ایم بدون اینکه اصحاب کرام را از دست بدهیم ما علی را مانند دیگر اصحاب دوست داریم و نور چشم ما است و تمام صحابه را عادل میدانیم و بعضی را دشنام نمی زنیم

   پاسخ
 31. 68

  محمد

  سلام.
  در نظرات پایین که بحث هایی شده بود. دیدم که بعضی ها از منابع اهل سنت حدیث آورده بودند و جالب اینکه بعضی برادران اهل سنت هم گفته بودند ” آن نسخه تحریف شده”

  متاسفانه بعضی از برادران اهل سنت برای اینکه بعضی از احادیث خودشان را قبول نکنند می گویند “آن نسخه تحریف شده”!!

  این بهانه های بی اساس را حتی یهودی ها برای کتاب های خودشان نمی آورند با اینکه تحریف شده ترین و تحریف کننده ترین دین و مذهب را دارند.

  برادران من،بعضی از شما عزیزان(نه همه)چه نوع سنی هستید که منابع خودتان را زیر سوال می برید؟؟

  از طرفی شیعه را رد میکنید و از طرفی احادیث خودتان.
  لطفا تکلیف را مشخص کنید

  شیعه که نیامده به زور عقایدش را غالب کند
  شیعه میگه این دلیل از کتاب شما و کتاب فلان و اینم سند و…

  دیگر انتخاب با خواننده است.

  ——————
  ای عزیزان،بیاییم از ته دل،از آن جایی که جز خدا خبر ندارد کمی فکر کنیم تا به نتیجه درست برسیم.

  بنده حقیر از برادران اهل سنت خواهش می کنم از ته دل درباره سوالی که می خواهم بپرسم فکر کنند.واقعا از ته دل

  من حدیث نمی آورم و بحث حدیثی و قرآنی هم نمی کنم.(هر چند توانایی دارم.)

  ولی

  سوالی ساده و قابل فهم می پرسم

  بیاییم خودمان را برای جواب به سوال زیر نامسلمان فرض کنیم.

  “در علی ابن ابیطالب چه ایراد و مشکلی بود؟”

  یک نفر که 40 ساله است به نبوت می رسد و رئیس یک امت می شود و همه او را می پذیزند

  یک نفر را در 33 سالگی به دلیل جوان بودن، بعضی ازین امت رد می کنند.

  لطفا پاسخ تان بر مبنای عقل باشد.

  با تشکر.

  پاسخ
  1. 68.1

   محمد

   عزیز دلم جواب سوالت سادس چون پیغمبر هیچ جانشینی برای خود انتخاب نکرده بود واقعه غدیر هم که حضرت محمد دست حضرت علی رضی الله تعلی انه را بالا میبرد چون بین مسلمان اختلافی به وجود می اید داستانش طولانی حضرت محمد ص دست حضرت علی رو میبرد بالا و میگوید هر کس من مولای او هسم علی نیز مولای او است در زبان عربی هیچ جا نیامده وه مولا به معنی جانشین سرپرست یا امام مولا در زبان عربی به عنوان دوست معنی میشه پس همه چی درست شد (هرکس که من دوست او هسم علی نیز دوست او میباشد )به همین راحتی پس محمد ص جانشینی برای خود انتخاب نکرده و فقط بخاطر از بین بردن اختلافات بود و چون عمر ابوکر عثمان در کل راه دعوت اسلام کنار پیغمبر بودنت در جنگ هااا در همه سختی ها و سنشون بزرگتر از حضرت علی بود به وسیله شورای اون موقع وبه وسیله مردم انتخاب شدند
   جواب این سوال من رو بدین اگر امامت رو از حضرت علی گرفتند وخلاف حرف پیغمبر انجام دادن چرا حضرت علی 23 سال وزیر ان ها بوده و دختر خود را به عمر رضی الله تعلی انه داده مگر این س خلیفه خلاف اسلام نرفتند پس چرا علی رضی الله تعلی انه هیچ حرفی نزده پس حضرت علی با ان ها هم دست بوده و نواذب الله مثل ان ها کافر است استغفر الله پس هچین چیزی نیس مااهل سنت پیرو راه حضرت محمد و حضرت علی هستیم این شمایید خلاف حضرت علی میروید التماس تفکر

   پاسخ
   1. 68.1.1

    Yazdani

    فرض را بر اين بگيريم كه رسول خدا صلي الله عليه وآله به خاطر دشمن تعداد اندكي از صحابه، 120 هزار نفر را جمع كرده بگويد «هر كس من دوست او هستم، علي هم دوست اوست». چرا صحابه به همين دستور عمل نكردند؟ چرا به خانه اش حمله كردند؟ چرا جنگ جمل و صفين و نهروان را راه انداختند؟ چرا به شهادت رساندند؟ چرا همين صحابه جنگ كربلا را به راه انداختند؟
    مگر پيامبر نفرموده بوده كه هر كس با علي دشمني كند، منافق است؟ آيا صحابه منافق بودند؟

    پاسخ
   2. 68.1.2

    محمد

    برادر من،با توجه به مطالبی که گفتید کاملا واضح است که به منابع اهل سنت مسلط نیستید.و چندین نکته را باید بگویم و چند سوال از شما بپرسم.

    1-آن گروهی که شما آن را شورای مردمی می خوانی،چه نوع شورایی بود که بسیاری از اصحاب دیگر و از همه مهم تر داماد پیغمبر و پسرعموی او حضور نداشتند؟

    اصلا بر فرض اینکه اسمش شورای مردمی باشد،چطور انتخاب عمر فقط توسط ابوبکر صورت گرفت؟مگر مردمی نبود؟؟(در صورت نیاز حدیث از منابع اهل سنت می گویم)

    2-اینکه می گویید پس چرا علی 23 سال وزیر بود.

    می دانید منشا این سوال به چه بر می گردد؟؟؟به اینکه شما و بسیاری از افراد دیگر علی را با روحیه یک فرد عادی مقایسه می کنید.

    بله برادر من،اگر از شما یا من یا بسیاری از افراد خلافت را می گرفتند این کار را نمی کردیم.چه بسا شمشیر می کشیدیم.

    مگر علی یک فرد عادی است که او را با افراد معمول مقایسه می کنید.

    مبحث دختر حضرت علی یک دروغ واضح در تاریخ است.
    3-شما گفتید(امامت را از علی گرفتند.)این جمله اشتباه است و شاهدی دیگر بر نامسلط بودن شماست.

    خلافت را از علی گرفتند و نه امامت را.

    متاسفانه بسیاری فکر می کنند که وقتی کلمه امام را برای کسی به کار می برند،این کار فقط از روی احترام است.
    اینگونه نیست.
    امامت یک مقام است.هر کسی به این مقام نمی رسد.پیغمبر ما هم مقام امامت داشت و هم نبوت.
    (مبحث ولی فقیه متفاوت است.)
    اصلا به هر کسی امام نمی گویند.

    4-شما گفتید (ابوبکر و…) سنشان از علی بالاتر بود.
    از ابوبکر و عمر و عثمان کسی از اصحاب سن بالاتری نداشت؟؟؟؟؟
    از کی تا به حال سن ملاک شده؟پس از خدا ایراد بگیرید که چرا پیغمبر را در 40 سالگی مبعوث کرد
    جدای از آن،
    از کی تا بحال کسانی که در دوران جاهلیت اعراب بودند و قسمتی از عمرشان مسلمان نبودند بر کسی که از
    نقطه اول زندگی تا نقطه اخر مسلمان بود
    از همه داناتر بود(حدیث از خلیفه دوم)
    جز رشادت و فداکاری از او دیده نشد
    از اول تا به اخر شاگرد پیغمبر بود

    برتری دارند؟

    شما گفتید ابوبکر و… در سختی ها در کنار پیغمبر بودند،حتما علی(ع) استراحت می کرد؟؟؟؟؟؟
    ————————
    شاید خیلی ها باز هم بگویند علی نباید بعد پیغمبر(ص) خلیفه می شد.

    با این فرض باطل،باز هم از ابوبکر و عمر و عثمان در اصحاب دیگر پیغمبر فردی شایسته تر پیدا می شد

    سلمان فارسی نبود؟
    ابوذر نبود؟
    مقداد نبود؟
    و….

    5-در کتب اهل سنت از زبان خلیفه دوم آمده من جانشین بعد ابوبکر شدم و از کلمه مولی استفاده کرده است.
    نوبت به علی بن ابیطالب که رسید معنی کلمه عوض شد؟؟؟؟

    6-اسلامی که برای جزئی ترین بخش های زندگی یک فرد احکام دارد،چگونه برای امر بسیار بسیار مهمی که جانشینی پیغمبر است هیچ نگوید؟؟این طوری که بر کل اسلام ایراد وارد است.بر آن پیغمبر ایراد وارد است.

    7-پیغمبری که 120000 نفر را در آن شرایط سخت جمع کند و بگوید بایستید تا عقبی ها برسند و ان ها که جلواند برگردند و سپس بالا رود و بگوید هر که من را دوست دارد علی را دوست بدارد.

    این خیلی مضحک است.یک انسان معمولی هم این کار را نمی کند.چه برسد به پیغمبر.
    اصلا در عقل آن انسان شک به وجود می آید.
    چه برسد به پیغمبری و نبوت او.
    ————————-
    حرف هایی بزنید که بر مبنای عقل باشد.(در ضمن هنوز پله ی اول را اثبات نکرده اید.)

    پاسخ
   3. 68.1.3

    سید حمید رضا

    داش ببین توی زبان فارسی گفته که هر کس که من مولای او هستم علی مولاش هستش نه به زبان عربی یه چیز دیگه معنی میده حرف تو یکم فکر کن بزن

    پاسخ
  2. 68.2

   نظام الدین غوری

   عزیزم کی گفته که در علی کرم الله وجه ایراد وجود دارد و و مشکل دارد و اگر مشکل میداشت خلیفه مسلمانان تعین نمی شد و نظر به گفته شما اگر در علی رضی الله عنه ایراد نیست پس در ابوبکر ،عمر و عثمان رضی الله عنهما نیز ایراد نیست و آیا اگر علی کرم الله وجه خلیفه اول میبود به این معنی بود که در دیگر اصحاب کرام ایراد وجود دارد؟ نه خیر هرگز! و در خلافت سه خلیفه قبلی علی کرم الله وجه هیچ مشکلی نداشته و ما کدام ثبوتی نمی یابیم که علی رضی الله عنه همراه ابوبکر و یا عمر و یا عثمان به خاطر خلافت مخالفت کرده باشد و اینکه یک نفر به سن ۴۰ سالگی ریس یک امت میشود به اجازه و مشوره امت نبوده بلکه از جانب الله بوده و امت را همان نفر تشکیل داده.
   والسلام

   پاسخ
   1. 68.2.1

    مسعودم

    بسم الله الرحمن الرحیم
    با توجه به سخنان شما باید بدانید حتی در زمان پیامبر افرادی مثل ابوسفیان در صدر قدرت بودند و با داشتن پول در صدد کشتن پیامبر و در نتیجه از بین بردن راه حقیقی پیامبر بودن برای همین نیمی از اصحاب رو به یهودیان و نیز ابوسفیان بت پرست رو برده بودند و در زمان پیامبر نیز چندین بار با او مخالفت کردند ولی اسنادی دال بر درستی امام علی هست و کاملا درست و اشکارا هستن و دلیلی برای بقیه نمیزاره که دینشونو تکمیل نکنند چون در غیر این صورت اسلام بر انها کامل نشده..بعد از ان هم باید بگویم که اهل سنت از دیدگاه های زیادی به سمت وهابیون رفته اند برای همین بر ما شیعیان میشورند ولی با وهابیت در یکجا نماز میخوانند
    آن هم وهابیتی که یهودی ها ان را ساخته اند و همیشه در پی براندازی اسلام برای دستیابی به قدرت بودند مثل قبل از پیامبر تا حال با ازادی مشروب و بقیه کارهای جالبی که میکنند تا امام ما ظهور کنند
    صدق الله علی العظیم

    پاسخ
 32. 67

  ولایت

  من نمیدانم چرا پیروان اهل بیت که نصب انها از ادم و تا خاتم پاک و معصوم هستند رافضی خطاب میکنند و پیروان شافعی و حنبل و مالک وابو حنیفه را که اصل و نصب پاکی ندارند راپیروان سنت پیامبر میدانند

  پاسخ
  1. 67.1

   سید حمید رضا طباطبایی

   داش ببین مالک نسل پاکی داره و یکی از مرید امام علی هستش نباید اینجوری بگی

   پاسخ
  2. 67.2

   نظام الدین غوری

   پیامبران الهی از آدم تا خاتم معصوم اند دیگر همه انسانها خالی از خطا نیستند یعنی معصوم نیستند

   پاسخ
   1. 67.2.1

    نظام الدین غوری

    مسجد یکی , مناره یکی و اذان یکی است
    قبله یکی,کتاب یکی, آرمان یکی است

    ما را به گرد کعبه قراری است مشترک
    یعنی قرار و مقصد این کاروان یکی است

    فرموده است «واعتصموا…, لا تفرقوا»
    راه نجات خواهی اگر ریسمان یکی است

    توحید حرف اول دین محمد است
    اسلام ناب در همه جای جهان یکی است

    مکر یهود عامل جنگ و جدایی است
    پس دشمن مقابلمان بی گمان یکی است

    سنی و شیعه فرق ندارد برایشان
    وقت بریدن سرمان تیغشان یکی است

    سادات,پیش اهل تسنن گرامی اند
    اکرام و احترام به این خاندان یکی است

    دشمن! دسیسه تو به جایی نمی رسد
    تا آن زمان که رهبر بیدارمان یکی است​

    پاسخ
 33. 66

  ساکی

  اختلاف امت من رحمت است پیامبراکرام هرچه کنکاش درمذاهب کردم اختلاف ندیدم جزاختلاف فقهی این هیچ اشکال ندارد بلکه پویایی دین اسلام انچه بنام رافضی واین حرف برخواسته ا زذهن کور انگلیس زده است وگرنه انچه مولانا شافعی مذهب ازدین می گویید مرام ماست دین قران انبیا واولیاخدا همین

  پاسخ
  1. 66.1

   Yazdani

   اگر دختر عمر و يا دختر ابوبكر هم اسير مي‌شد و سر برهنه در شهرهاي اسلامي مي چرخيد و مردم با سنگ به آن ها مي زدند، بازهم رحمت بود؟
   بحث امت اسلامي فقط بر سر مسائل جرئي فقهي نيست ، فاجعه بسيار عميق تر از آن است كه بتوان تصور كرد .

   پاسخ
   1. 66.1.1

    آیت

    با سلام و احترام به نظر حقیر بسیاری از شیعه ها به این دلیل شیعه اند که پدر و مادرشان شیعه بوده و بسیاری از سنیها هم به این دلیل سنی هستند که پدر و مادرشان سنی بوده است. مردم عادی و به اصطلاح عوام بیشتر پیرو دین پدرانشان هستند. همانگونه که با تمام توانشان از طایفه و اقوام و خانواده شان دفاع می کنند از دین و مذهب هم دفاع می کنند. اگر کسی را از خودشان دیدند و به او اعتماد کردند احتمال دارد با او در یک گفتگوی منطقی وارد شوند و اگر مقابل خودشان دیدند حرف او را نمی پذیرند.
    اگر شیعه ها وسنی ها با هم و در کنار هم باشند و در یک جبهه علیه استکبار بجنگند حتما خدا گشایش می کند و اختلافات مذهبی را هم خودش حل می کند.
    اگر اختلافات مذهبی را اصل قرار دادند فقط دشمنان اسلام استفاده می کنند.

    پاسخ
 34. 65

  حبیب سهرابی

  سلام. جلد پنج دانلود میشه ولی حجمش صدکیلوبایته. یعنی خالیه‌ . بی زحمت یه بررسی بفرمایید.ممنوم

  پاسخ
  1. 65.1

   Yazdani

   سلام عليكم
   مشكلي ندارد . فايل حدود 14 ميگ است . با نرم افزار هاي واسطه مثل دانلود منيجر و… دانلود كنيد . من همين الآن دانلود كردم ، فايل كاملا سالمه

   موفق باشيد
   ياعلي…

   پاسخ
   1. 65.1.1

    غلامی

    سلام خسته نباشید. من تحقیقی دارم راجع ب صحاک ک خانمی اهل حبشه و کنیز عبدالمطلب بودن. کدوم صفحه کتاب توضیح داره در این باره. تو کتاب عربی کدوم صفحه توضیح داده شده ممنون

    پاسخ
    1. 65.1.1.1

     Yazdani

     سلام عليكم
     در صحيح بخاري چنين روايتي نيامده است

     موفق باشيد
     ياعلي…

     پاسخ
     1. 65.1.1.1.1

      حمیدرضا

      سلام جناب یزدانی ، تو بعضی از سایت های ضداسلام شبهه ای رو مبنی بر اجازه پیامبر به مسلمانان برای تجاوز به زنان اسیر شده در جنگها مطرح می‌کنن مخصوصا جنگ بنی مصطلق که کتاب صحیح بخاری(حدیث4138) و المغازی(ص 307)
      ابوسعیدخدری از پیامبر درباره رابطه جنسی با زنان اسیر شده بنی مصطلق سوال میکنه و پیامبر(ص) هم درجواب به میگه که این کار مشکلی نداره ، جواب شما به این قضیه یا ادعا یا شبهه چیه ؟؟

      پاسخ
      1. سید محمد یزدانی

       سلام عليكم
       كنيز گرفتن در آن زمان امر مرسوم بوده و اسلام هم آن را پذيرفته است. البته به اين معنا نيست كه مي توان با هر كنيزي فوري رابطه جنسی برقرار كرد؛ بلكه بايد استبراء شود . چيزي شبيه عده در بين زنان مسلمان ؛ البته با مدت كمتری. بعد از آن مي توان با او ازدواج كرد كه رسول خدا صلی‌الله عليه وآله نيز با صفيه دختر حی بن اخطب ازدواج كرد نه اين كه او را به كنيزي گرفته باشد. و اين بزرگترين هديه اي بود كه پيامبر به او داده است.

       پاسخ
 35. 64

  حبیب

  دستت درد نکنه.

  پاسخ
 36. 63

  مسلمان

  سلام
  دوستان من شیعه هستم
  دوستان سنی اگر میخواهید حق را بشناسید فقط کافی است کتاب های خودتان را بخوانید و تعصب را کنار گزارید

  پاسخ
 37. 62

  سنی

  سلام،شما شیعیان کور دل و رافضی برید همان قبرهایتان را بپرستید و به ما بگویید گمراه همچنان که خداوند متعال می فرمایند:آن کسی که درازی وکوتاهی شبها و روزها و نظام نور و ظلمت و حرکات دقیق ماه و خورشید را سرو سامان می دهدالله است که خداوندگار شما است ومالکیت و حاکمیت جهان هستی از آن او است و به جز او کسانی را که به فریاد میخوانید و پرستش می نمایید حتی مالکیت و حاکمیت پوسته نازک خرمایی را ندارند،اگر آنها را برای حل مشکلات و رفع گرفتاریهای خود به فریاد بخوانید،صدای شمارا نمی شنوند،و به فرض اگر بشنوند،توانایی پاسخگویی به شما را ندارند،وگذشته از این در روز قیامت انبازگری و شرک ورزی شما را رد میکنند،و میگویند:شما مارا پرستش نکرده اید و بیخود میگویید.وهیچ کسی همچون خداوند آگاه از احوال آخرت،به گونه قطع و یقین،از چنین مطالبی تو را باخبر نمی سازد.سوره فاطر آیات 13و14

  پاسخ
  1. 62.1

   مجتبی

   جناب سنی سلام وقت زیبای شما بخیر ونیکی من دو سؤال از شمادارم
   ۱_ازکجای قرآن متوجه شدید که ما شیعیان رافضی هستیم مگر جناب عالی عالم تر از جناب شیخ شلتوت هستید که شیعیان رو هم جزو مذاهب اسلام اعلام کرده اند
   ۲_برادر عزیز شما تابه حال چند بار قرآن خوانده اید ؟آیا تابه امروز سوره آل عمران وآیه مباهله رو خوندید ؟اگر هم خوندید هیج بهش دقت کردین در متن این آیه کلمه انفسنابرای چه کسی استفاده شده؟ طبق روایات شیعه وسنی کلمه انفسنا برای ذات پاک حضرت مولی الموحدین علی ابن ابیطالب (علیه السلام)است بر مبنای این آیه حضرت علی (علیه اسلام) در مقام نفس پیامبر میباشند وتا ذات حضرت علی (علیه السلام)وجود دارد هیچ محلی برای شخص دیگری وجود ندارد چرا که قرآن در مورد ایشان کلمه انفسنا یعنی نفس پیامبر (صل الله علیه وآله وسلم )را بکار برده است ونفس هر دو را برابر قرار داده است دوست وبرادر عزیزشمااگر یک آیه در قرآن بیاورید که طبق روایات شیعه وسنی کلمه ای در این حد واندازه در مورد خلفای دیگر بیان کرده باشد بنده فردا سنی خواهم شد

   التماس دعا مجتبی

   پاسخ
  2. 62.2

   زین الله

   ای سنی گگ اولا اینکه شیعیان قبر را نمیپرستند و ثانیا کور دل و کور ذهن شما هستید که از فاصله گرفتید و گول های مولوی های بیسواد تان را خوردید بیرید کتاب های تانرا با دقت بخوانید با قرآن تطبیق بدهید البته بدون تعصب آنوقت متوجه خواهید شد که بابا کلان های تان در آتش جهنم است وشماها هم دیر یا زود به آنها ملحق خواهید شد و شما معنی شرک را اصلا نفهمیدید ای نادانها شرک این است که شما برای خداوند شریک قایل بشی و بگویی که خداوند تنها نیست و به تنهایی قدرت این همه خلقت واداره کردن اش را ندارد شرک این نیست که به عزیزترین مخلوق خداوند احترام بورزی البته چونکه شما ها آون بهترین مخلوقات الهی را یکی پس از دیگری بشهادت رساندید و از خود تان هم که الحمد الله از بس که پست و نا لایق بودند خداوند اثر از آنها باقی نگذاشتند شما ها چون تحمل این انوار الهی را ندارید که اینها چراغ هدایت شیعیان میباشد انشاءالله و الحمد لله توسط این انوار الهی شعیان هیچ وقت گمراه نمیشوند و این بد بخت شما هستید که از چار تا مولوی که استنجاه خودش را بلد نیست راهنمای شما شده و دل تان خوش است که مسلمان هستید .

   پاسخ
 38. 61

  سیدمحمد

  من کنت مولاه فهذا علی مولاه هنوز کفن پیامبر خشک نشده بود که مردم کوفه این جمله رو یادشون رفت بعدشم همین سه خلیفه اول بودند که زودتر از همه با حضرت علی بیعت کردند زودتر از همه هم زدن زیرش و به خانه حضرت علی جمله کردن همون خانه ای که پیامبر بدون اجازه واردش نمیشد

  پاسخ
 39. 60

  رضا

  با سلام
  شیعه 12 امامی
  دوستان عزیز شیعه لطفا در رابطه با مذهب بحث نکنید چون اهل تسنن متعصبانه با موضوع برخورد میکنن و ما را که در هر نماز شهادتین را میگوییم رافضی می نامند.
  انشاا… در روز قیامت ما شیعیان با ام المومنین خود حضرت خدیجه کبری و با آقا امیرالمومنین حضرت علی بن ابی طالب و اولاد پاکش مهشور شویم و اهل تسنن با ام المومنین و سه خلیفه خود مهشور شوند.
  آمین یا رب العالمین.
  و اهل تسنن این را بدانند در روز قیامت و در پیشگاه عدل الهی اعاده حق خواهیم کرد.

  پاسخ
 40. 59

  رافد

  با سلام
  این گمراهان خودشان میدانن که بدون ولایت علی به بهشت نمیروند اما لجبازی و کینه نسبت به امیرالمؤمنین جایی رسید که خون شیعه حلال کردن و میخواهند نور خدا را با دهانشان خاموش کنن نمیدانن که خدا نور خودش را کامل کرده و در آخر خواهند فهمید به عذابی خواهند چشید

  پاسخ
  1. 59.1

   سنی

   سلام
   کدوم ولایت دوست عزیز؟گمراه ما هستیم یا شما؟ما بدون شفاعت پیامبر گرامی به بهشت نمیریم،ماهیچ کینه ای نسبت به حضرت علی نداریم و ایشان چهارمین صحابه گرانقدر ما هستن.

   پاسخ
   1. 59.1.1

    زین الله

    ههههه خوب گمراهی شما همین است دیگه پیامبر (ص ) کسانی را شفاعت میکند که به حرف ایشان گوش داده باشند ولی شما ها با خلفا تان از اول تا امروز بر عکس عمل کردید ومیکنید همه شریعت خدا وسنت پیغمبر را عوض کردید و امیرالمؤمنین علی ع ) را که خداوند خواست و پیغمبر به عنوان امام اول وخلیفه اول معرفی کرد شما ایشان را بردید چهارم قرار دادید بعد از قصابی دین خدا حالا آمدی میگی ما را پیغمبر ص ) شفاعت میکنه و به حضرت علی ع ) کینه نداریم بی حیایی از خود حد دارد مولوی های تان از مناظره یکی پس از دیگری فرار می‌کنند فقط بلد هستید اینطور جاها پست بگذارید و دروغ بگویید چرا که کسی شما را نمیبیند که آبروی شما برود و سر افکنده نشوید حالا اینجا اشکال ندارد روز جزا چکار میکنید؟ ؟

    پاسخ
    1. 59.1.1.1

     زین الله

     یکی از اشکالات مهم که بر شما وارد است این است که خلفاء که شما به آنها دل خوش کرده آید وضو که در قرآن آمده سوره مائده آیه ای 6 اذا قمتم الی الصلاه فاغسلو وجوهکم وایدیکم الی المرافق و امسحو برئوسکم وارجلکم الی الکعبین و در این آیه شریفه به وضوح میگوید دستها و صورت تانرا بشویید و سر وپای تانرا مسح کنید شما پاهای تان را میشویید چرا؟؟ این یک خطا و نا فرمانی از خداوند متعال خطای دوم مگر خدا نگفته که والله لا یحب المصرفین؟؟ و شماها 1400سال است که اصراف کردید و میکنید کجای شما به اسلام میخورد، ؟؟ این یکی از هزآران سوال های بی پاسخ که بر شما ها وارد است !!!

     پاسخ
     1. 59.1.1.1.1

      Milad

      سلام،﴿ يَٰٓأَيُّهَا ٱلَّذِينَ ءَامَنُوٓاْ إِذَا قُمۡتُمۡ إِلَى ٱلصَّلَوٰةِ فَٱغۡسِلُواْ وُجُوهَكُمۡ وَأَيۡدِيَكُمۡ إِلَى ٱلۡمَرَافِقِ وَٱمۡسَحُواْ بِرُءُوسِكُمۡ وَأَرۡجُلَكُمۡ إِلَى ٱلۡكَعۡبَيۡنِ ….﴾ [المائ‍دة: ٦] «ای مؤمنان! هنگامی كه برای نماز بپاخاستید (و وضو نداشتید)، صورت‌ها و دست‌های خود را همراه با آرنجها (یا تا آرنجها) بشوئید، و سرهای خود (همه یا قسمتی از آنها) را مسح كنید و پاهای خود را تا……..

      در اعراب کلمات دقت کنید:

      ﴿وُجُوهَكُمۡ﴾ منصوب.

      ﴿وَأَيۡدِيَكُمۡ﴾ منصوب.

      ﴿بِرُءُوسِكُمۡ﴾ مجرور.

      ﴿وَأَرۡجُلَكُمۡ﴾ منصوب.

      ما می‌دانیم اعراب مفعول در قواعد عربی منصوب است و حرف جر اسم ما بعد خود را جر می‌دهد یعنی مجرور می‌شود.

      هم چنین می‌دانیم (و) از حروف عطف می‌باشد که معطوف را بر معطوف علیه عطف می‌دهد یعنی از لحاظ اعرابی یک علامت خواهند داشت. و گاه این عطف بر محل معطوف علیه می‌باشد. مثلا در این آیه کریمه خدای متعال می‌فرماید: ﴿أَنَّ اللَّهَ بَرِيءٌ مِنَ الْمُشْرِكِينَ وَرَسُولُهُ﴾ (توبه: 3): «همانا خداوند از مشرکان بیزار است و رسول او…» یعنی خدا و رسولش از مشرکان بیزار است.

      حالا چرا می‌گوییم: خدا و رسول از مشرکان بیزار است؟…چون اولا از نظر معنوی محال است که خداوند از مشرکان و رسولش بیزار باشد.. و ثانیا رسول بر مشرکین عطف نشده است چون اگر عطف می‌شد باید به تبع مشرکین که مجرور به حرف جر است مجرور می‌شد (وَرَسُولِهِ) …بنابراین این (واو) آن را به جای دیگر عطف می‌کند یعنی به (الله)… اما (الله) منصوب است ولی (رسول) مرفوع…. پس چرا یک علامت اعرابی ندارند؟… می‌گوییم: رسول بر محل اسم (الله) عطف شده است…محل اسم (الله) در واقع مبتداست که حرف ناسخه (إن) آن را منصوب کرده است.

      در آیه مذکور ﴿وُجُوهَكُمۡ﴾ منصوب و مفعول فعل ﴿فَٱغۡسِلُواْ﴾ می‌باشد… ﴿وَأَيۡدِيَكُمۡ﴾ بنا بر عطف بر ﴿وُجُوهَكُمۡ﴾ منصوب شده است.

      «رُءُوسِكُمۡ» مجرور به حرف جر (ب) متعلق به ﴿وَٱمۡسَحُواْ﴾ می‌باشد…اما ﴿وَأَرۡجُلَكُمۡ﴾: واو حرف عطف ﴿وَأَرۡجُلَكُمۡ﴾ چنان که در قرائت صحیح و راجح وارد شده منصوب می‌باشد خوب ما می‌دانیم: منصوب بودن دلالت بر مفعولیت (مفعول به – مفعول لأجله – مفعول مطلق- مفعول معه) و نقش‌هایی مانند (مستثنی، حال، تمییز، خبر کان و…..یا اسم ان یا لا نافیه جنس) می‌کند.

      لزوما این «أَرۡجُلَكُمۡ» بر «رُءُوسِكُمۡ» عطف نشده چون اگر عطف می‌شد باید مجرور می‌گشت همانطور که در آیه تیمم چنین آمده است: ﴿فَامْسَحُوا بِوُجُوهِكُمْ وَأَيْدِيكُمْ﴾ (نساء: 43): «و دست‌ها و صورت‌هایتان را (با خاک) مسح کنید».

      «أَيْدِيكُمْ» معطوف بر «وُجُوهِكُمْ» می‌باشد و به همین خاطر مجرور آمده است.

      ﴿وَامْسَحُوا بِرُءُوسِكُمْ وَأَرْجُلَكُمْ إِلَى الْكَعْبَيْنِ…..﴾ (سوره مائده: 6)

      ﴿فَامْسَحُوا بِوُجُوهِكُمْ وَأَيْدِيكُمْ…….﴾ (نساء: 43)

      هم چنین معلوم است که ﴿أَرْجُلَكُمْ﴾ هیچ کدام از نقش‌های (مستثنی، حال، تمییز، خبر کان و…..یا اسم ان یا لای نافیه جنس) را ندارد.

      پس به کجا برمی گردد؟ چاره‌ای نداریم بگوییم عطف است بر ﴿وُجُوهَكُمۡ﴾، که مفعول ﴿فَٱغۡسِلُواْ﴾ بود. در نیتجه معنایش می‌شود: و بشویید پاهایتان.

      شاید کسی بپرسد: خوب چرا بعد از همان ﴿وُجُوهَكُمۡ وَأَيۡدِيَكُمۡ﴾ نیامده است؟

      جواب روشن است: به خاطر ترتیب الزامی وضو. (صورت – دست – سر – پا)

      یعنی مراعات ترتیب شده است.

      شاید دوباره پرسیده شود: خوب می‌توانست (وَاغْسِلُوا) را قبل از ﴿أَرْجُلَكُمْ﴾ دوباره ذکر کند؟
      جواب: ذکر نشده به خاطر ایجاز و پرهیز از اطناب در کلام. ما در کلام عرب و قرآن کریم از این نمونه‌ها بسیار داریم:

      مثلا: ﴿يُرْسَلُ عَلَيْكُمَا شُوَاظٌ مِنْ نَارٍ وَنُحَاسٌ فَلَا تَنْتَصِرَانِ﴾ (الرحمان: 35)

      کلمه نحاس مرفوع است چون بر ﴿شُوَاظٌ﴾ عطف شده… به همین خاطر مجرور نشده است و شواظ نائب فاعل (یرسل علی) می‌باشد. و نفرموده: (….ويُرسَلُ عليكما نحاس).

      و این مثال: ﴿أَنَّ اللَّهَ بَرِيءٌ مِنَ الْمُشْرِكِينَ وَرَسُولُهُ﴾ (توبه: 3) که قبلا از آن صحبت کردیم.

      * اما ذکر این نکته هم خالی از لطف نیست: ﴿وَأَرۡجُلَكُمۡ﴾ در بعضی قرائت‌ها به صورت مجرور وارد شده است، یعنی بر «رُءُوسِكُمۡ» عطف شده است؟ آیا این مسح پا را توجیه نمی‌کند؟…

      بله، تا حد بسیار ضعیفی می‌تواند توجیه کند به همین خاطر کسانی به صورت شاذ از اهل سنت این قرائت را دال بر مخیر بودن بین (مسح) و (غسل) دانسته اند!!

      اما باز در این صورت (در صورت مجرور بودن، اگر چه این قرائت، در مصحف فعلی مضبوط نیست) شستن پا راجح است.

      دلیلش این است که در صورت مجرور بودن بر لفظ «رُءُوسِكُمۡ» عطف شده نه بر معنای آن. یعنی از باب مجاورت با یک مجرور، مجرور شده و گرنه از لحاظ معنا به همان (غسل صورت و دست) بر می‌گردد و این در قرآن نمونه دارد.

      مثلا در همان آیه که ذکر کردیم: ﴿يُرْسَلُ عَلَيْكُمَا شُوَاظٌ مِنْ نَارٍ وَنُحَاسٌ فَلَا تَنْتَصِرَانِ﴾ (الرحمان: 35)… در قرائتی دیگر کلمه (نحاس) مجرور آمده است ولی از نظر معنا به همان نار معطوف است… چرا که نحاس به دود یا مس گداخته می‌گویند و از شواظ (آتش بی دود) نیست که گفته شود. (شواظ از دو جنس: نار و نحاس)

      * شاید پرسیده شود: آیا امکان دارد (در صورت مجرور بودن ﴿وَأَرۡجُلَكُمۡ﴾) دو چیز بر هم عطف شوند در حالی که فعل آنها تنها به یکی تعلق بگیرد… یعنی ﴿وَٱمۡسَحُواْ﴾ تنها برای ﴿بِرُءُوسِكُمۡ﴾ باشد و برای (وأَرْجلِکم) نباشد؟

      بله در کلام عرب این جایز است مثلا می‌گویند: «أكلت الخبزَ واللبنَ»: نان و شیر خوردم… در حالی که برای (لبن= شیر) فعل (شرب = نوشیدن) به کار می‌رود یعنی (: أكلت الخبز و (شربت) اللبن).

      * شاید کسی بپرسد: خوب چرا قبل از ﴿وَأَرۡجُلَكُمۡ﴾ فعل مقدر «اِمْسَحُواْ» قرار ندهیم؟

      به دو دلیل نمی‌توانیم: یکی اینکه چیزی تکرار شده که هیچ فایده‌ای ندارد…. وَامْسَحُوا بِرُءُوسِكُمْ و(امْسَحُوا) أَرْجَلَکُمْ.

      دوما چرا بعد از (وامسحوا) ب (زائده) آمده است؟ برای تقویت عامل ﴿وَامْسَحُوا﴾ در معمول خود (رُءُوسِكُمْ) بنابراین حذف آن در ﴿وَأَرۡجُلَكُمۡ﴾ باز دلیلی برآن است که اگر قرار باشد فعلی مقدر کنیم باید فعل (وَاغْسِلُوا) را مقدر کنیم چون فعل (وَاغْسِلُوا) بدون تقویت حرف زائده خود به تنهایی در معمول خود قوی است.

      * شاید بپرسند: (ب) در ﴿بِرُءُوسِكُمۡ﴾زائده نیست بلکه از حروف اصلی است و دلالت بر تبعیض دارد.

      جواب: باز توفیری نخواهد کرد… اگر (ب) را بر معنای تبعیض گرفتیم یعنی قسمتی از سر مسح شود… و در مسح نیز قسمتی از پا مسح می‌شود… بنابراین بایست در صورت فعل مقدر باز (ب) ذکر می‌شد که ذکر نشده است.

      این خلاصه‌ای بود از موضوع وضو در قرآن کریم – بدون پرداختن به روایات –

      پاسخ
  2. 59.2

   امین الله

   شما همه کافر هستین شیعه ها شما به احادیث نبوی باور ندارید .روزی یهودی ها و مسحی ها پشه رسول اکرم امدن و گفتن ما خدا را دوست داریم و به خاطر ان از پیغمبر او اطاعت مکنیم .یعنی از حضرت موسی و عیسی . خداوند (ج) به رسول اکرم فرمود:بگو کسی که خدا را دوست دارد از من اطاعت کند. به این ایه مبارکه منکر هستین. کسی که از حدیث نبوی و به یک ایه قران کریم منکر باشد کافر است

   پاسخ
  3. 59.3

   سنی

   این آخوندهای رافضی شما را خوب گمراه کردن،برادر عزیز برو یکم قرآن رو با معنی بخون اونوقت میفهمی دنیا دست کیه و با شفاعت چه کسی وارد بهشت میشویم،خداوند به حضرت محمد(ص)فرمود: میخواهی نصف امتت را وارد بهشت کنم یا شفاعت به تو دهم،پیامبر اکرم(ص)فرمودند شفاعت. چون خداوند خودش می فرماید که اگر بنده ام به اندازه مثقال ذره ای ایمان در دلش وجود داشته باشد و شریکی برای من نگرفته باشد وارد بهشتش میکنم.حال شما بگو با ولایت امام علی(رض)،امام علی(رض)بیشتر از شما در نزد ما مورد احترام است،اما شما رو آخوندهای رافضی گمراه کردن،امیدوارم که خداوند متعال هدایتتان دهد.

   پاسخ
   1. 59.3.1

    زین الله

    جانم کسی که مولایش امیرالمؤمنین (ع )باشد هیچ وقت گمراه نمشیود این تهمت بیش نیست که شما به ما میگید گمراه !! دیگر اینکه میفرمایید که خداوند به حضرت چنین فرموده که اگر بنده ام به اندازه مثقال ایمان در دلش باشد و شریکی برای من قرار ندهد وارد بهشت میکنم و منظورت اینست که شیعیان از ائمه معصومین علیهم السلام کمک میطلبد اینها شریک برای خداوند قایل است. در جواب باید گفت که ما هم عقیده هم همین است که اگر کسی ائمه را شریک خداوند بداند قطعا کافر است ما میگوییم اینها قطعا بنده خدا است ولی بندگان خاصی الهی است وانها با من و تو درجات شان فرق میکند چرا که خداوند خودش فرمودند
    (( انما یریدالله لیذهب عنکم الرجس اهل البیت ویطهرکم تطهیرا )) حدیث صحیح در کتب خود تان موجود است که تایید کردند این آیه در شان پنج تن پاک نازل شده و حالا خود قضاوت کن بدون تعصب آیا شیعیان گمراه هست یا شما.

    پاسخ
  4. 59.4

   موحد

   کجای قران گفته اگه کسی ولایت علی رو قبول نداشته باشه به بهشت نمیره

   پاسخ
   1. 59.4.1

    Yazdani

    الْيَوْمَ أَكْمَلْتُ لَكُمْ دِينَكُمْ وَأَتْمَمْتُ عَلَيْكُمْ نِعْمَتِي وَرَضِيتُ لَكُمُ الْإِسْلَامَ دِينًا… المائده 3
    بر اساس اين آيه خداوند ولايت اميرمؤمنان عليه السلام را كامل كننده دين خود دانسته است . هر كس ولايت آن حضرت را قبول نكند ، خداوند از دينش راضي نيست .
    طبيعتا چنين كسي راهي بهشت رضوان الهي نخواهد شد …

    پاسخ
    1. 59.4.1.1

     حمزه

     خدا همه رو هدایت کند
     بگید امین

     عزیز این روز که خدا دین کامل کرد که خدا گفته
     بعد پیامبران هیچ کس از طرفم نخواهد امد چگونه میشه ها یعنی خدا قبولش ندارید

     پاسخ
 41. 58

  يا اميرالمومنين علي

  صحیح بخاری جلد 8، صفحه 127، حدیث 7223،نقل کرده است که پیامبر اکرم فرمود:یکون إثنا عشر أمیرا … کلهم من قریش.خلفاء بعد از من، 12 نفر هستند و همه‌شان از قریش هستند. و در صحیح مسلم، جلد 6، صفحه 3، حدیث 4598 هم همین حدیث آمده است.خب ما شیعیان که پیرو سنت نیستیم،شما که اهل سنت! هستید،به ما بگویید،منظور رسول خدا ص از این12 نفر چه کسانی هسند؟

  أهل تسنن جواب بدن لطفا

  پاسخ
  1. 58.1

   Yazdani

   سلام عليكم
   پاسخي جز سرگرداني و سردرگمي ندارند . اگر داشتند كه سني نمي شدند ….

   موفق باشيد
   ياعلي….

   پاسخ
   1. 58.1.1

    سنی

    سلام
    ن حاج اقا پاسخ دادند ولی شما جرأت ندارید تایید کنید و در دیدگاه بذارید پس خزعبلات و مزخرفات تحویل مردم ندین،ما اگه شیعه بودیم اتش جهنم جامون بود.

    پاسخ
    1. 58.1.1.1

     محمد

     جناب آقای یزدانی اگر میخواستند بعضی کامنت ها رو نگذارند،اول از همه کامنت شما را با این همه توهین نمی گذاشتند.
     پس سخن به گزاف نگویید.
     ارام باشید.

     پاسخ
   2. 58.1.2

    سنی

    حاج آقا ما سنی شدیم که راه حق رو برداریم نه راه باطل در ضمن شما چرا به شیعیان نمی فرمایید که قرآن رابا ترجمه فارسی بخونند؟یا که از قرآن وحشت دارید شماهم؟می دونم چرا توصیه نمی کنید که برن قرآن رو بخونن چون بر ضد شما هستش و تمام چرندیاتی رو که گفتیت برملا میسازه،گمراه تویی و هر آن کس که ازتو و امثال تو پیروی میکند،شما جرات پاسخگویی با یه بچه اهل سنت رو ندارید حالا به ما میگید که سردرگمیم؟

    پاسخ
    1. 58.1.2.1

     به ابی انت و امی یا حسین(علیه السلام)

     سلام عزیز دل شما اگر مایل هستید بیایید مشهد و رو در رو و با متانت و ارامش کانل با هم بحث کنیم در کنار ولی نعمتمان امام رضا و در حرم ایشان جناب سنی

     پاسخ
  2. 58.2

   سنی

   سلام
   دوست عزیز اولا اون کتابی که پیش شماست عمدا دستکاری شده و خودتونم بهتر میدونید دوما اون حدیث رو در کتاب دستکاری نشده اهل سنت نگاه کنید که پیامبر گرامی منظورشون صحابه بوده و اگه از حضرت ابوبکر صدیق(رض) تا خالدبن ولید رو حساب کنید تعداد صحابه میشه 12 نفر ن تعداد اهل بیت شما…

   پاسخ
   1. 58.2.1

    قویدل

    روچه حسابی ازابوبکرتاخالد۱۲نفرخلیفه پیامبرهستند؟؟؟ ۱۲۰هزارصحابه داشته پیامبر!!! این ادعاراحتی بزرگان خودتون هم نکرده اند!!!! شماازکجادرآوردی این حرفو؟؟؟؟؟

    پاسخ
  3. 58.3

   محمد

   بنده سواد دينى ندارم و بيشتر سعى ميكنم از كتابهاى مذاهب مختلف اسلام بخصوص شيعه و سنى را مطالعه كنم.
   بارها اين حديث را ديده ام و تفسيرهاى مختلفى براى ان شده است. مواردى هم كه در مورد اين حديث عرض ميكنم كلا نظر شخصى بنده است.
   در اين حديث پيامبر اسلام(ص)بصورت خلاصه فرمودند دوازده خليفه از قريش بعد از من خواهند امد.
   سوال هايى كه مطرح ميشود ؛
   چرا پيامبر از قبيله قريش نام برده است؟و مستقيما قبيله خود كه بنى هاشم ميباشد را نام نبرده است؟با توجه به اينكه اكثر قبايل بنام مكه زير مجموعه قريش هستند از قبيله بنى هاشم گرفته با قبيله بنى اميه. همه انها از قريش ميباشند. و چهار خليفه مورد تاييد اهل سنت همه از قريش هستند.
   ايا پيامبر علم غيب نداشت و نميدانست كه وعده او و خداوند در مورد دوازده خليفه و يا امام از بنى هاشم محقق نميشود؟
   اگر توجه كنيم و خاندان عباسيان هم از قريش بخصوص بنى هاشم هستند كه خليفه شدند.
   اگر فكر كنيم اين حديث و وعده پيامبر محقق شده دور از واقعيت نيست. كافيه افرادى كه بعد از پيامبر خليفه شدند ،از ابوبكر تا عمرابن عبدالعزيز برسى كنيم همه از قبيله قريش هستند.

   پاسخ
   1. 58.3.1

    محسن

    پیامبر علم غیب نداشت خدا داشت

    پاسخ
    1. 58.3.1.1

     Yazdani

     سلام عليكم
     اين سخن شما مخالف آيات قرآن است ؛ چون خداوند تصريح كرده رسولانش را از علم غيب آگاه خواهد كرد .
     عالِمُ الْغَيْبِ فَلا يُظْهِرُ عَلى‏ غَيْبِهِ أَحَداً إِلاَّ مَنِ ارْتَضى‏ مِنْ رَسُولٍ فَإِنَّهُ يَسْلُكُ مِنْ بَيْنِ يَدَيْهِ وَمِنْ خَلْفِهِ رَصَداً . الجن (72): 26ـ27.
     وَما كانَ اللَّهُ لِيُطْلِعَكُمْ عَلَى الْغَيْبِ وَلكِنَّ اللَّهَ يَجْتَبي‏ مِنْ رُسُلِهِ مَنْ يَشاءُ فَآمِنُوا بِاللَّهِ وَرُسُلِهِ وَإِنْ تُؤْمِنُوا وَتَتَّقُوا فَلَكُمْ أَجْرٌ عَظيمٌ . آل عمران (2) : 179

     آيات فراواني هم وجود دارد كه ثابت مي كند پيامبران علم غيب داشته اند .

     ياعلي…

     پاسخ
     1. 58.3.1.1.1

      محسن

      علیکم السلام این حرف شما مخالفت ایات قران الاعراف ۱۸۸ اگر پیامبر علم غیب داشت چرا به ابوبکر و عمر القاب خوبی داده و انها را به دوستی برگزید یا چرا امام علی ع دخترش را به عمر الفاروق داد یا طبق روایات متفاوت پشت سر انها نماز خواند یا چرا امام حسین علی اصغر را با خود اورد یا با خود اب اضافی نبرد؟

      پاسخ
      1. Yazdani

       سلام عليكم
       هيچ روايت صحيحي در هيچ يك از منابع مسلمانان وجود ندارد كه رسول خدا صلي الله عليه واله به ابوبكر و عمر القاب خوبي داده باشد . دادن دختر به عمر بن خطاب هم دروغي بيش نيست .

       پاسخ
     2. 58.3.1.1.2

      عیسی

      «179» ما كانَ اللَّهُ لِيَذَرَ الْمُؤْمِنِينَ عَلى‌ ما أَنْتُمْ عَلَيْهِ حَتَّى يَمِيزَ الْخَبِيثَ مِنَ الطَّيِّبِ وَ ما كانَ اللَّهُ لِيُطْلِعَكُمْ عَلَى الْغَيْبِ وَ لكِنَّ اللَّهَ يَجْتَبِي مِنْ رُسُلِهِ مَنْ يَشاءُ فَآمِنُوا بِاللَّهِ وَ رُسُلِهِ وَ إِنْ تُؤْمِنُوا وَ تَتَّقُوا فَلَكُمْ أَجْرٌ عَظِيمٌ‌
      خداوند بر آن نيست كه (شما) مؤمنان را بر آن حالى كه اكنون هستيد رها كند، مگر اينكه (با پيش آوردن آزمايش‌هاى پى در پى،) ناپاك را از پاك جدا كند. و خداوند بر آن نيست كه شما را بر غيب آگاه سازد، ولى از پيامبرانش، هر كه را بخواهد (براى آگاهى از غيب) بر مى‌گزيند، پس به خدا و پيامبرانش ايمان آوريد و (بدانيد) اگر ايمان آورده و تقوا پيشه كنيد، پس براى شما پاداش بزرگى خواهد بود.
      نکته ها
      اين آيه، آخرين آيه اين سوره درباره‌ى جنگ احد است كه مى‌فرمايد: جهان يك آزمايشگاه بزرگ است وچنين نيست كه هر كس ادّعاى ايمان كند رها شود و در جامعه به طور عادّى زندگى كند، بلكه شكست‌ها و پيروزى‌ها، براى شناسايى نهان انسان‌هاست.
      بعضى مؤمنان خواستار آگاهى از غيب و نهان انسان‌ها بودند و مى‌خواستند از طريق غيب منافقان را بشناسند، نه از طريق آزمايش كه اين آيه مى‌فرمايد: راه شناخت، آزمايش است نه غيب و شناسايى خوب و بد، از طريق آزمايش‌هاى تدريجى صورت مى‌گيرد. چون اگر به علم غيب، افراد بد و خوب شناخته شوند، شعله‌ى اميد خاموش و پيوندهاى اجتماعى گسسته و زندگى دچار هرج و مرج مى‌شود.

      پاسخ
     3. 58.3.1.1.3

      حمزه

      در قران امده رسول خدا میگه لو کنت اعلم الغیب لستکثرت من الهیرات

      پاسخ
  4. 58.4

   هدایت یافته

   یکون اثنا عشر امیرا: بعد از من، 12 نفر هستند::::: آیا شما «امیرا» را «نفر» ترجمه می کنید؟!
   امیر
   فرهنگ فارسی معین
   ( اَ ) [ ع . ] (اِ.) فرمانده ، فرمانروا.
   پیامبر گفتند بعد از ایشان 12 فرمانروا می آید، به غیر از حضرت علی و حسن کدامیک از امامان شیعه توانستند فرمانروایی مسلمین را بدست آورند؟؟
   و دیگر اینکه از نظر شما اهمیت وجود امام در چیست؟ مگرنه اینکه امام باید مسلمین را امامت کند و خوب و بد را به آنها نشان دهد.
   حال بگویید امام دوازدهم تان کجاست؟ اگر هست، نفعش به مسلمین چیست؟ اگر نیست، چرا شما می گویید که هست؟
   تا حالا از خود پرسیده اید که امام دوازدهم تا حال چه نفعی به شما رسانده است؟

   پاسخ
 42. 57

  يا اميرالمومنين علي

  «سیوطی» از دانشمندان اهل سنت در تفسیر «الدر المنثور» در ذیل این آیه از «ابن عباس» نقل می کند که: «علی (ع) در حال رکوع نماز بود که سائلی تقاضای کمک کرد و آن حضرت انگشترش را به او صدقه داد، پیامبر (ص) از سائل پرسید: چه کسی این انگشتر را به تو صدقه داد؟ سائل به حضرت علی (ع) اشاره کرد و گفت: آن مرد که در حال رکوع است»، در این هنگام این آیه نازل شد:

  «اِنّما وَلیّکم الله و رسوله والّذین آمنوا الّذین یقیمون الصّلوة و یؤتون الزّکاة و هم راکعون»
  «ولیّ شما تنها خدا و رسول او و کسانی که ایمان آورده‌اند؛ همان کسانی که نماز را بر پا می‌دارند و در حال رکوع نماز زکات می‌پردازند، می‎باشند.»
  (سوره مائده، آیه 55)

  حالا انتخاب مذهب با خودتون

  پاسخ
  1. 57.1

   سنی

   سلام
   مذهب سنی رو انتخاب کردیم چون اون حدیثی ک شما میگید خودتون تحریفش کردین و دستکاری شده در ضمن هیچ موقع ایه بر حضرت علی (رض) نازل نشده حتی یکبار هم ب حضرت علی (رض) اشاره نشده در قران چه برسه ب اسم بردنشون و اون حدیثی ک گفتید اشاره ب پیامبر گرامی بوده و ایشون اینکارو کردن ن حضرت علی (رض).

   پاسخ
   1. 57.1.1

    مهدی

    سلام این تو کتابتونه لطفا برای من شرحش دهید.
    ﺣﺪﺛﻨﺎ أﺑﻮ ﻧﻌﻴﻢ ﺣﺪﺛﻨﺎ ﻋﻤﺶ ﻋﻦ إﺑﺮاﻫﻴﻢ اﻟﺘﻴﻤﻲ ﻋﻦ أﺑﻴﻪ ﻋﻦ أﺑﻲ ذر رﺿﻲ اﷲ ﻋﻨﻪ ﻗﺎل ﻛﻨﺖ ﻣﻊ اﻟﻨﺒﻲ ﻓﻲ اﻟﻤﺴﺠﺪ ﻋﻨﺪ ﻏﺮوب اﻟﺸﻤﺲ ﻓﻘﺎل ﻳﺎ أﺑﺎ ذر أﺗﺪري أﻳﻦ ﺗﻐﺮب اﻟﺸﻤﺲ ﻗﻠﺖ اﷲ ورﺳﻮﻟﻪ أﻋﻠﻢ ﻗﺎل ﻓﺈﻧﻬﺎ ﺗﺬﻫﺐ ﺣﺘﻰ ﺗﺴﺠﺪ ﺗﺤﺖ اﻟﻌﺮش ﻓﺬﻟﻚ ﻗﻮﻟﻪ ﺗﻌﺎﻟﻰ واﻟﺸﻤﺲ ﺗﺠﺮي ﻟﻤﺴﺘﻘﺮ ﻟﻬﺎ ذﻟﻚ ﺗﻘﺪﻳﺮ اﻟﻌﺰﻳﺰ اﻟﻌﻠﻴﻢ )ﺻﺤﻴﺢ ﺑﺨﺎر .(1806 /4 ي ﺗﺮﺟﻤﻪ : از اﺑﻮذر ﻧﻘﻞ ﺷﺪه اﺳﺖ ﻛﻪ در ﻫﻨﮕﺎم ﻏﺮوب ﺧﻮرﺷﻴﺪ ﺑﺎ ﭘﻴﺎﻣﺒﺮ در ﻣﺴﺠﺪ ﺑﻮدم .ﻛﻨﺪ ﭘﻴﺎﻣﺒﺮ ﮔﻔﺖ اي اﺑﺎذر آﻳﺎ ﻣﻲ داﻧﻲ ﺧﻮرﺷﻴﺪ ﻛﺠﺎ ﻏﺮوب ﻣﻲ . ﮔﻔﺘﻢ ﺧﺪا و رﺳﻮﻟﺶ ﺑﻬﺘﺮ ﻣﻲ داﻧﻨﺪ . ﭘﻴﺎﻣﺒﺮ ﮔﻔﺖ ﺧﻮرﺷﻴﺪ ﻣﻴﺮود و در زﻳﺮ ﻋﺮش ﺧﺪا را ﺳﺠﺪه ﻣﻲ ﻛﻨﺪ و اﻳﻨﺴﺖ )ﻣﻌﻨﻲ ( ﻗﻮل ﺧﺪاوﻧﺪ ﻛﻪ ﺧﻮرﺷﻴﺪ ﺑﻪ ﻣﺤﻞ اﺳﺘﻘﺮار ﻣﻲ رود

    پاسخ
   2. 57.1.2

    فقط خدا

    در کتاب شما نوشته که عمر گفت به پیغمبر(ص) که علی در نمازش ودر رکوع یک انگشتر به فقیر داد ایه نازل شد ولی من(عمر) هفتاد تا انگشتر دادم یک آیه هم نازل نشد.

    پاسخ
   3. 57.1.3

    Ccccc

    من از صحیح بخاری نفرت دارم چون به پیامبر در آن توهین های فراوانی شده از جمله اینکه پیامبر نعوذبالله در بستر عایشه بوده و عمر به ملاقات پیامبر امده و پیامبر هم در همون حال دراز کشیده بوده.یعنی چه؟
    لطفا اهل سنت دقت کنند

    پاسخ
   4. 57.1.4

    حقیر سید جواد حسینی

    یاعلی مدد، با احترام به شیعیان و اهل سنت،حقیر چند نکته هست که خدمتتون عرض میکنم انتخاب با خودتون… لطفا بدون هیچ تعصب برداشت کنید
    اولا، سوال حقیر اینه که کعبه ای که شیعه و سنی بر آن نماز میخوانند و مقدس شد برای متولد شدن چه کسی شکافت خورد؟
    دوما اولین کسی که ایمان اورد به دین اسلام کی بود؟

    سوما آن کسی که در بستر پیغمبر خوابید که بود؟

    چهارما، ایه ای که اشاره داره به صدقه دادن هنگام نماز چه کسی مد نظر بود؟ به پیغمبر وحی شد که برو سوی مسجد کسی که در حین نماز صدقه میده ولی و جانشین برحق تو خواهد بود ان شخص کی بود؟

    پنج، در واقعه غدیر خم، پیامبر چرا این همه مسلمان(که در روایات امده حدود 1200 نفر) رو در زیر افتاب سوزان صحرای عربستان نگه داره بگه صبر بدید تا انهایی که جلو رفتتد هم برگردند،حدودا سه فرسخ ینی چیزی حدود سه چهار ساعت، در انجا پیامبر عظیم الشان اسلام این همه مرد و زن و بچه رو نگه داشت که فقط بگه اگر من رو دوست دارید علی رو هم دوست داشته باشید!!! از هر عقل سلیم بدور هست، و از کسی که در مقام پیامبر خدا و فرستاده خدا هست این رفتار بدور هست، وقتی چنین عملی انجام داده شده ینی یه مسئله بسیار مهم بوده که پیامبر سه چهار ساعت مردم رو نگه دا‌شته…

    ششم، اگر زیارت و توسل به امامان شیعه مرده پرستی هست، اگر اعمه مرده هستند، چرا این همه شفای مریضان رو نمیبینید؟!
    با احترام به پیروان محترم اهل سنت، حقیر هیچ بی احترامی نمیکنم نسبت به بزرگان شما، اما کدام یک از ما و شما شنیده اید که یک نا بینا، یا یک فلج به عمر کسی به ابوبکر متوسل شده باشه که شفا پیدا کرده؟مگر شما نمیگویید که بعد از پیامبر ولی مسلمین عمر و بقیه خلفا بوده اند؟ پس چرا نفسشون حق نیست؟ چرا تا به حال معجزه ای نداشتند؟ ولی این همه امامان شیعیان معجزه و کرامات داشتن و دارند؟

    اگر می‌گویید بحث سر خلافت هست و اصلا فرض کنیم که امیرالمؤمنین خلیفه چهارم بوده، و شما میگید که مولا علی رو به عنوان امام قبول دارید و قبول هم دارید که امام مقامی هست از سوی خدا و هر کسی امام نمیشه و به هرکسی نمیشه خطاب کرد امام… پس امامت امیرالمؤمنین رو قبول دارید، ایا امام حسن امام حسین امام نبودند؟؟!! بقیه اعمه امام نبودند؟ اصلا از خون و خانواده پیامبر نبودند؟ پس چرا عمر و بزرگان اهل سنت تک تک آنها رو به شهادت رسوندن؟ ایا نمیفهمیدند که حسین کی هست؟ پس اگر دشمنی نداشتند سری بریده نمیشد، این همه شیعه کشی نمیشد، این همه تهمت کافر بودن به شیعیان مولا نمیزدید

    قضیه باب الجن رو همه مسلمان ها قبدل دارن که یک جن وارد مسجد شد و همه مردم ترسیدند مولا فرمود نترسید با من کار داره از من سوالی داره و… از اون موقع اون دری رو که جن وارد شده بود مردم میگفتن باب الجن، ولی همین جناب عمر از هند فیلی رو اورد و مدتی دم اون در بست، اعراب تا به حال فیل ندیده بودند از اون موقع باب الجن به باب الفیل تغییر کرد اگر بخل و کینه نسبت به امیرالمؤمنین نداشتند چرا این کار هارو کردند؟

    اصلا مگه شما نمی‌گویید ملاک قران هست؟
    1- آیه مباهله، آل عمران / 61
    2- آیه لیله المبیت، بقره / 207
    3- آیه حکمت، بقره / 269
    4- آیه خیرالبریه، بینه / 7 و 8
    5- سوره هل اتى
    6- آیات نخست سوره برائت
    7- آیه سقایه الحاج، سوره توبه / 19
    8- آیه و صالح المؤمنین، تحریم / 4
    9- آیه وزارت، طه / 29 – 32
    10 و 11- احزاب / 23 و 25
    12- آیه بینه و شاهد، هود / 17
    13- آیه صدیقون، حدید / 19
    14- آیه نور، حدید / 27
    15- آیه انذار، شعرا / 214 و 215
    16- آیه مرج البحرین، الرحمن / 19 تا 22
    17- آیه نجوا، مجادله / 12 و 13
    18- آیه سابقون، واقعه / 10 تا 14
    19- آیه اذن واعیه، حاقه / 12
    20- آیه محبت، مریم / 96
    21- آیه منافقان، محمد(ص) / 30
    22- آیه ایذاء، احزاب / 57
    23- آیه انفاق، بقره / 274
    24- آیه محبت، مائده / 54
    25- آیه مسؤولون، صافات / 24

    پس اینا چی هستند؟ برید مطالعه کنید ببینید چیزی جز قضیه ولایت و امیرالمؤمنین در این ایه ها هست؟ جناب سنی که فرمودی کجای قران اسم علی رو برده، اینارو با چشم باز بخون، منظور حقیر از چشم باز، چشم دل هست… دلت رو پاک کن از تعصبات و بخون و ببین و درک کن این نشانه هارو

    سوره مبارکه نور

    آیه شریفه 35

    اللَّهُ نُورُ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ مَثَلُ نُورِهِ كَمِشْكَاةٍ

    فِيهَا مِصْبَاحٌ الْمِصْبَاحُ فِي زُجَاجَةٍ الزُّجَاجَةُ كَأَنَّهَا

    كَوْكَبٌ دُرِّيٌّ يُوقَدُ مِن شَجَرَةٍ مُّبَارَكَةٍ زَيْتُونِةٍ

    لَّا شَرْقِيَّةٍ وَلَا غَرْبِيَّةٍ يَكَادُ زَيْتُهَا يُضِيءُ وَلَوْ لَمْ
    تَمْسَسْهُ نَارٌ نُّورٌ عَلَى نُورٍ يَهْدِي اللَّهُ لِنُورِهِ مَن

    يَشَاءُ

    جابرین عبدالله گوید :

    وارد مسجد شدم و علی (ع) را ملاقات کردم. علی (ع) فرمود :

    تعجب می کنم از کسی که این آیه را بخواند و معنایش را درک نکند.

    گفتم : کدام آیه ؟ حضرت آیه را خواندند و فرمودند:

    (مشکاه) محمد (ص) است (مصباح) من هستم.

    (زجاجه) حسن و حسین هستند (کوکب درّی) علی بن الحسن است.

    (شجره مبارکه) محمدبن علی است.

    (زیتونه) جعفربن محمد

    (لا شرقیه) موسی بن جعفر ( لا غریبه) علی بن موسی الرضا

    (یکاد زیتها) محمد بن علی ( لم تمسه نار) علی بن محمد

    (نور علی نور) حسن بن علی

    (یهدی الله لنوره من یشا) مهدی (عج) است.

    سوره مبارکه بقره

    آیه شریفه 207

    وَمِنَ النَّاسِ مَن يَشْرِي نَفْسَهُ ابْتِغَاء مَرْضَاتِ اللّهِ وَاللّهُ رَؤُوفٌ بِالْعِبَادِ

    معنی: در میان مردم کسی است که برای خشنودی خدا، جان خود را می فروشد و خداوند نسبت به بندگان مهربان است.

    پیام آیه: ابن ابی الحدید از علمای قرن هفتم اهل سنت گوید: « تمام مفسران گفته اند این آیه درباره حضرت علی (ع) نازل شد که در شب هجرت در بستر پیامبر (ع) خوابید» در آن شب افرادی از قبایل مختلف جمع شدند تا پیامبر (ص) را به قتل رسانند. علی (ع) در بستر آن حضرت خوابید تا ایشان به سلامت از شهر مکه خارج شوند

    و هزار ایه و نشانه دیگه…
    پس بخل و کینه رو از قلب هاتون پاک کنید، شما که الحمدلله قرآن رو قبول دارید پس بهش ایمان بیارید، قبول داشتن و روخوانی روزنامه وار قرآن هیچ فایده ای نداره، وقت خودتونو تلف میکنید، باید به قرآن ایمان قلبی اورد تا بتونین حقایق رو بیینید و با چشم دل قبول کنید

    ان شاء الله که حضرت حق همه ماها رو به نور هدایت کنه

    اول یار اخر یار
    یاعلی مدد

    پاسخ
    1. 57.1.4.1

     حفیظ الرحمان

     برادر عزیز شهادت امام حسن رض توسط زهر که نوشیده منتج میگردد به خاندان اموی و الله اعلم باالصواب و شهادت امام حسین رض توسط یزید علیه العنه توسط شمر لعین صورت می گیرد که بعد از مرگ خلفای راشدین رض واقع میشود ارتباط به سه خلیفه نمی گردد اما رضائیت خاطری خداوند ج به این کلام است که آمنت باالله و الملائیکته و کتبه و الرسولیه والیوم آخری و لقد خیریه و شریه من الله تعالی و البعث و البعد الموت به بزرگان دین احترام داریم و همچنان به اوالامر خداوند ج ایمان داریم یک کمی تاریخ هم بخوانیم بهتر است اکثرآ احادیث واقعیت ندارد بنابر مقضی و تقاضای سیاسیون تشنه قدرت به نفع خود وبخاطر قدرت رسیدن خود دست کاری شده است نباید به کله یک دیگر زد حالا بیشتر از هفتاد مذهب و هزارها حزب بنام اسلامی و این آن ایجاد گردیده زودتر با که گلاویز شد این عمل درست نیست ایمان بخداوند ج شرط اول است و باالترتیب ملائیک کتب آسمانی پیامبران ع….اگر تاریخ مطالعه شود در زمان خلافت مولا علی رض در آغاز جنگ صفین سه گروه به میان آمد علوی اموی و خوارج تا زمانی که اموی ها سری قدرت بود علوی ها کوشش کردند که اموی ها را از صدری قدرت دور کنند و خود شان روی صحنه بیآید که امام زید رض ابو حنیفه رح و ابو مسلم خراسانی و برمکی های بلخ…،،،،اموی ها را کنار زدند و علوی ها از اقتصاد و ثروت بالا برخوردار نبودند قدرت را عباسی ها از آن خود کرد که منصوری سفاح عباسی روی صحنه آمد به مرور زمان از امام زید رض گرفته تا ابو حنیفه و ابو مسلم برمکی ها و دیگر مقتدرین که در براندازی اموی ها سهیم بودند یکایک همه شانرا کشت واز بین برد تا منصور حلاج را هم بند بند جدا کرد و به شهادت رساند سیاست برادر و خواهر و پدر مادر ندارد فعلآ در بین آخوند های شما هم مشکلات زیاد است مرگ خمینی و پسرش محمود طالقانی بهشتی شریعتمداری ….،،،همه شان سوال برانگیز است تنها پیامبران مبرا از گناه هست بخاطر اینکه آنها از وحی نازل شده خلاف ورزی کرده نمی توانستند و دیگران پیامبر نبودند وهر شده و گذشته ما نمی توانیم زمان را باهمان انسانهای عصر را زنده کنیم و تحقیق کنیم شما خوب میدانید ایجاد تفرقه باعث بربادی خودمان و ضعیف ساختن مسلمانان است هرکه در هرراه و مذهبی روان است ما تغیر جهت و مذهب داده نمیتوانیم و ضرور هم نیست چرا همه شکر الحمدالله مسلمان هستیم و نیازی به کتمان و ظن توطعه علیه این آن نیست بجز کسانیکه از طرف غیری اسلام تطمع میشوند

     پاسخ
     1. 57.1.4.1.1

      Yazdani

      سلام عليكم
      اين كه اموي ها قاتل مباشر بودند، ترديدي نيست؛ اما مقصر كساني هستند كه مسير مستقيم الهي را به اين سمت كشاندند. افرادي را به حكومت رساندند كه خود را جانشين رسول خدا صلي الله عليه واله مي‌دانستند؛ ولي به جنگ خدا، پيامبر واهل بيت عليهم السلام رفتند. خوارج را هم صحابه پايه گذاري كردند .
      اگر معاويه امام حسن عليه السلام و يزيد امام حسين عليه السلام را به شهادت رسانده‌اند؛ خلفاي سه گانه هم دختر پيامبر را به شهادت رسانده است .

      پاسخ
   5. 57.1.5

    قویدلم

    اخوی بروتوصحیح بخاری ببین روایت غضب حضرت زهرابرابوبکر!!!!! وقتی سیدبانوان دوعالم ازابومکروعمرفاسوق راضی نیست شماچه دلیل و اصراری برحقانیت مکتب خودداری؟؟؟؟ توبیشترمیفهمی یادختررسولخدا؟؟؟؟

    پاسخ
 43. 56

  امین

  با سلام چرا در حکومت امام زمان تورم و سود بانکی بیداد می کند اما در کشور وهابیت (عربستان) تورم و سود بانکی پایین است؟

  پاسخ
 44. 55

  شیعه بسیجی

  با سلام خدمت براداران و خواهران اهل سنت و شیعه. ما مسلمان و معتقد به دین مبین اسلام هستیم. همچنین درای خدای واحد،پیامبر مشترک، دیدگاههای سیاسی مشترک و از همه مهمتر دشمن مشترک داریم. باید با همدلی و صمیمیت و با اتحاد در کنار همدیگر زندگی کنیم و اسیر فتنه های شوم استکبار جهانی نشویم. ما شیعیان (البته منظورم شیعیان واقعی نه منافقین) شما اهل سنت را برادران و خواهران و یار وفادار خود دانسته و از شما در مقابل دشمنان حمایت میکنیمو خداوند به همه ما خیر عطا کند .

  پاسخ
  1. 55.1

   سنی

   سلام
   فرمایشات شما مورد قبول ما هستش و از طرز فکرتون خیلی سپاسگذاریم.اَجرَکُمْ عِندَاللّه

   پاسخ
 45. 54

  سهیل

  سلام: هنوز نرسیدی دیدگاه و سوال من رو بررسی کنی یا اینکه دنبال سند و مدرک میگردی؟!!!

  پاسخ
 46. 53

  سهیل

  سلام آقا سید :از جمله جوابهایی که در این سایت به شخصی نوشتی عین این جمله ست :(ما با اهل سنت اشتراکاتی داریم که باید با تأکید بر آن‌ها در کنار همدیگر زندگی مسالمت‌آمیز داشته باشیم .) اولاً ممکنه لطف بفرمائید و دقیق ذکر کنید این اشتراکات کدوم هستن؟ ثانیاً شما پیروان ابوبکر و عمر رو اهل سنت خطاب کردید آیا در این خصوص دلیل و سندی از امامان علیهم السلام هست که اونا رو به این لفظ خطاب قرار داده باشند؟ تا آنجایی که بنده اطلاع دارم امامان اهل بیت نبوت علیهم السلام اکثراً آنها را با نام (مخالفینا) ذکر کرده اند.با تشکر

  پاسخ
  1. 53.1

   Yazdani

   سلام عليكم
   برادر عزيز و گرامي ! در همه مباحث مرتبط با وهابيت، اهل سنت با ما هم عقيده هستند . توسل ، استغاثه، شفاعت ، تبرك ، تقليد، تلقين ، عزاداري و …. ما مي توانيم با تأكيد بر اين مشتركات وهابيت را از جامعه اسلامي طرد و جهان را از وجود آن‌ها پاك كنيم ؛ آن‌هم نه با جنگ و خونريزي ؛ بلكه با مباحث علمي و منطقي و استناد به روايات و گفتار علمايي كه وهابي‌ها مجبور به پذيرش آن‌ها هستند .
   كلمه «اهل سنت» براي آن‌ها «علم» شده است . به اين معنا نيست كه اهل سنت واقعي و پيرو واقعي سنت رسول خدا صلي الله عليه واله آن‌ها هستند . ما اعتقاد داريم كه ما پيرو سنت رسول خدا و اهل بيت عليهم السلام هستيم ؛ اما براي آن‌ها از باب اين كه اسم مشهور براي شان شده است استفاده مي كنيم . كلمه «اهل سنت» در زمان اهل بيت عليهم السلام اصلا مرسوم نبوده است . بعدها و پس از احمد بن حنبل مرسوم شده است .

   موفق و سربلند باشيد
   ياعلي…

   پاسخ
   1. 53.1.1

    amirbahador

    با سلام اقای استاد یزدانی خداوند شماراسبب خیرقرارداده که مذهب حق را به مردم معرفی کنید اقای یزدانی اگرموافق باشید گروهی درست کنیم ام ازشیعه وبرادران اهل سنت و وهابیت وهرمذهب ودین دیگر برای اثبات برحق بودن برادران سنی به خدا سنت رسول الله شیعه هست هزاران هزاردلیل وجودداردکوچک ترین دلیل این است که اهل سنت میگویندپیامبرجانشین انتخاب نکرده پس ابوبکر بیشترپیامبر میفهمید وکجای عمرقشنگ بودکه درفیلمهااوردین حدیث صحیح است ک زن حامله بادیدن قیافه جناب عمربچش سقط شد 2دلیل بسیار کوچک من اماده مناظره باهر عالم سنی هرکسی که مرد باشد میداند برحق است بسم الله 09031***235whatsapp

    پاسخ
 47. 52

  سهیل

  سلام آقا سید :از جمله جوابهایی که در این سایت به شخصی نوشتی عین این جمله ست :(ما با اهل سنت اشتراکاتی داریم که باید با تأکید بر آن‌ها در کنار همدیگر زندگی مسالمت‌آمیز داشته باشیم .) اولاً ممکنه لطف بفرمائید و دقیق ذکر کنید این اشتراکات کدوم هستن؟ ثانیاً شما پیروان ابوبکر و عمر رو اهل سنت خطاب کردید آیا در این خصوص دلیل و سندی از امامان علیهم السلام هست که اونا رو به این لفظ خطاب قرار داده باشند؟ تا آنجایی که بنده اطلاع دارم امامان اهل بیت نبوت علیهم السلام اکثراً آنها را با نام (مخالفینا) ذکر کرده اند.با تشکر

  پاسخ
 48. 51

  محمد

  سید عزیز خیلی خیلی دوست دارم درد بلات به جونم که از امام ها دفاع میکنی خدا با امام حسین همنشینت کنه .

  پاسخ
 49. 50

  محمد

  سید عزیز خیلی خیلی دوست دارم درد بلات به جونم که از امام ها دفاع میکنی خدا با امام حسین همنشینت کنه

  پاسخ
 50. 49

  علیرضا

  سلام . ممنون از زحمات شما . اجرتون با آقا امیرالمومنین (ع)

  پاسخ
  1. 49.1

   فردین صلاح الدین

   اجرش با خدا یا امیرالمومنین
   آیا فعلا حضرت علی رض زنده است و آیا میتواند به کسی خیر و شر برساند

   چرا خداوند حی و حاضر را رها کرده از کسی که 14 قرن است به شهادت رسیده طلب اجر میکنید
   ایا این شرک نیست؟

   پاسخ
   1. 49.1.1

    Yazdani

    سلام عليكم
    مگر خداوند صراحتا در قرآن نفرموده است كه ، شهداء زنده هستند؟ نكنه شهيد بودن اميرمؤمنان عليه السلام را قبول نداريد؟
    مگر خداوند به صراحت نفرموده كه خدا ، پيامبر و مؤمنان شاهد بر امت هستند؟ آيا كسي را داريد بهتر از اميرمؤمنان عليه السلام بتواند مصداق اين آيه باشد؟
    اگر شرك بود، چرا عايشه بعد از مرگ رسول خدا صلي الله عليه وآله از قبر آن حضرت درخواست حاجت كرد؟ آيا او هم مشرك بود؟ آيا به اندازه شما از شرك و كفر خبر نداشت؟

    پاسخ
    1. 49.1.1.1

     اهل سنت

     حاجی جان اولا حضرت عایشه(رض)،ثانیا شما از کدوم احادیث حرف میزنید همه ی احادیث رو که تحریف کردید،ثالثا شما آخوندها میگید که قرآن چند جلد دیگه هم داره نعوذبالله.لطفا حاجی خودتون رو بیش از حد دیگه با این حرفاتون کوچیک نکنید.

     پاسخ
     1. 49.1.1.1.1

      آیت

      با سلام من تا حالا جایی ندیدم و نشنیدم که گفته شده باشه قرآن چند جلد دیگه هم داره

      پاسخ
 51. 48

  عارف

  سلام ممنون از لطف شما. چرا شماره احادیث در نسخه پی دی اف با شماره احادیث در نسخه چاپی فرق دارد. در مناظرات با وهابیها میگویند قبول نداریم از نسخه چاپی مدرک بیاور.
  آیا نسخه چاپی آنهم برای دانلود وجود دارد؟

  پاسخ
  1. 48.1

   Yazdani

   سلام عليكم
   شماره گذاري روايات اين نسخه با شماره گذاري مشهور صحيح بخاري كه اكثر چاپ هاي امروزي طبق آن هستند، مطابق است . اگر خواستيد روايتي را پيدا كنيد، كافي است در مكتبه شامله يا در سايت اسلام ويب سرچ كنيد ، شماره روايت با شماره اين چاپ يكي است .

   موفق باشيد
   ياعلي…

   پاسخ
 52. 47

  سعید

  ایا در این کتب حضرت زهرا (س) سیده نساالعالمین خوانده شده است؟

  پاسخ
  1. 47.1

   Yazdani

   سلام عليكم
   عبارت «سيدة نساء العالمين» در صحيح بخاري نيامده ؛ ولي «سَيِّدَةَ نِسَاءِ أَهْلِ الجَنَّةِ، أَوْ نِسَاءِ المُؤْمِنِينَ» آمده .
   روايت شماره : 3624 و 6285

   موفق باشيد
   ياعلي…

   پاسخ
 53. 46

  سادات

  باسلام خسته نباشید.کدوم جلدکتاب مربوط به حضرت زهراوشهادت ایشونه؟؟؟

  پاسخ
  1. 46.1

   Yazdani

   سلام عليكم
   مقصودتان كدام روايت است؟ بحث شهادت حضرت زهرا سلام الله عليها در صحيح بخاري مطرح نشده است . اگر شده بود كه «صحيح بخاري» نام نمي گرفت . احتمالا منظورتان روايت خشم و غضب آن حضرت باشد كه در كتاب فرض الخمس صحيح بخاري آمده است .

   موفق باشيد
   ياعلي…

   پاسخ
 54. 45

  Omid safi

  ممنون از کسی که این کتاب رو پخش و توی سایت ها میگزار خسته نباشین ….

  پاسخ
 55. 44

  مهدي

  سلام.. جلد شماره چند مربوط به اميرالمومنين علي (ع) و ابوبكر و عمر و عثمان هست؟؟؟؟

  پاسخ
  1. 44.1

   Yazdani

   سلام عليكم
   در جلد هاي مختلف و به مناسبت هاي مختلف در باره اين سه نفر بحث شده . ولي بحث اصلي در كتاب فضائل الصحابه است كه به تفكيك آمده است .

   موفق باشيد
   ياعلي…

   پاسخ
 56. 43

  احسان

  سلام استاد یزدانی مگه صحیح بخاری 7397 حدیث نداره؟این چرا 150 تایی اضافه داره

  پاسخ
  1. 43.1

   Yazdani

   سلام عليكم
   شماره گذاري ها فرق مي كنه . گاهي بين نسخه ها تا 3000 شماره تفاوت وجود دارده . بعضي ها تكراري ها را شماره گذاري نكرده اند . بعضي ديگر كرده اند . هر كس به سليقه خودش .

   موفق باشيد
   ياعلي…

   پاسخ
 57. 42

  عبدالله رحیمی

  سلام و علیکم و رحمت الله و برکاته.
  ازاین که این کتاب ها را به اشتراک گذاشتید خیلی مهربانی کردید اجرتان با الله ، آیا این فایل ها قابلیت جستجو را دارند اگر دارند ، لطف کنید معلومات بدهید؟

  پاسخ
  1. 42.1

   Yazdani

   سلام عليكم
   هدف فقط استفاده شيعيان از اين كتاب در مناظرات و … بود .
   قابليت سرچ در خود اين كتاب ها نيست ؛ ولي مي توانيد در شامله جستجو كنيد و بعد با شماره حديث كه مطابق اين چاپ است ، مطلب را پيدا كنيد .

   موفق باشيد
   ياعلي…

   پاسخ
 58. 41

  عبدالقادرهستم

  سلام علیکم برادربزرگوارمن اصلاازدانلودکردن این کتاب هاسردرنیاوردم میشه لطفامنورهنمای کنیدممنون میشم

  پاسخ
  1. 41.1

   Yazdani

   سلام عليكم
   روي هر جلدي كه مي خواهيد ، كليك كنيد ، اتوماتيك دانلود مي شود . يا از نرم افزارهاي مخصوص دانلود استفاده كنيد . مثل دانلود منيجر و …

   پاسخ
 59. 40

  محمد

  واقعا نمیدونم با چه زبونی از شما تشکر کنم. مدت زیادیی بود که دنبال یک منبع قابل اطمینان برای شناخت بیشتر پیامبرم میگشتم. فهمیدم از همین کتاب صحیح بخاری بهتر نیست. هرچند احادیث غیر معقول هم توش داره به نظرم ولی چاره ای نیست و به عقیده من باید از لابلای همین احادیث با عقل و منطق نکات درست نبوت رو استخراج کرد. ترجمه فارسی که گذاشتین اینجا خیلی برای من ارزش داره. باز هم ممنون. خدا خیرتون بده

  پاسخ
  1. 40.1

   Yazdani

   براي شناخت رسول خدا صلي الله عليه وآله ، كتاب‌هاي خيلي خوب زيادي وجود دارد . بهترين كتاب در اين زمينه‌، «الصحيح من سيرة النبي الأعظم» نوشته سيد جعفر مرتضي است . كتاب صحيح بخاري به خصوص در مباحث نبوت، سراسر دروغ و افترا است . پيدا كردن مطلب پاك و با ارزش از ميان زباله دان‌ها، كار بسيار سخت و قطعا نشدني است .

   پاسخ
 60. 39

  کاتب

  یکی از دوستان ما که سنی بود و شیعه شده بود، می گفت اهل سنت، کتاب های صحاح را هر چند سال یک بار ویراست جدید می کنند و احادیث مشکل دارش را حذف می کنند. این نسخه ای که شما گذاشته اید وضعیتش چگونه است؟ (به نظر من امروز یکی از اوجب واجبات، ترجمه دقیق و روان نسخه های دستکاری نشده کتب صحاح و تکثیر سالانه آن در بین برادران اهل است).

  پاسخ
  1. 39.1

   Yazdani

   سلام عليكم
   تحريفات زيادي در صحاح اتفاق افتاده ؛ اما اين گونه هم نيست كه هر سال ويرايش جديد بيرون بدهند . نسخه هاي قديمي هم وجود دارد .

   موفق باشيد
   ياعلي…

   پاسخ
   1. 39.1.1

    محمد صادق

    بیجاکرده دوستان که گفته احدیث هیچ کدام مشکل ندارند این شمایید که مشکل داری خرافاتی ومشرک هستید یهود ونصار برادر ودوست شماستبرخلاف امر الله ج شما دروغکی با اسرایل دشمنی دارید نه بایهودی ها

    پاسخ
  2. 39.2

   آیدین

   هیچ سنی شیعه نمیشه برادر.موفق باشی

   پاسخ
   1. 39.2.1

    Yazdani

    سلام عليكم
    بد نيست كمي تحقيق بفرماييد . در طول تاريخ افراد زيادي مستبصر شده و مذهب حق را پذيرفته اند . برخي از آن‌ها بعدها از بزرگان شيعه شده اند ؛ مثل مرحوم عياشي و…
    در عصر حاضر هم هزاران نفر از محققان و پژوهشگران و دانشمندان سني شيعه شده اند . سايت مخصوص مستبصرين هم وجود دارد . مراجعه بفرماييد با عكس و مشخصات كامل و مستند …

    ياعلي…

    پاسخ
    1. 39.2.1.1

     قدرت الله

     السلام علیکم آقای یزدانی آیا در زمان رسول اکرم هم به نام شیعه کدام گروهی بود که شما اینقدر از شیعه سخن میگوید و میگوید که راه اهل شیعه راه حق است وراه اهل سنت غلت است لطفا یک دلیل درباره از رسول اکرم بیاورید

     پاسخ
     1. 39.2.1.1.1

      Yazdani

      سلام عليكم
      روايات فراواني از رسول خدا صلي الله عليه وآله نقل شده كه آن حضرت شيعيان اميرمؤمنان عليه السلام را بر حق دانسته اند ؛ از جمله :
      عَنْ زَيْدِ بْنِ عَلِيِّ بْنِ حُسَيْنٍ، عَنْ أَبِيهِ، عَنْ جَدِّهِ، عَنْ عَلِيِّ بْنِ أَبِي طَالِبٍ، قَالَ: شَكَوْتُ إِلَى رَسُولِ اللَّهِ  حَسَدَ النَّاسِ إِيَّايَ، فَقَالَ: «أَمَا تَرْضَى أَنْ تَكُونَ رَابِعَ أَرْبَعَةٍ أَوَّلُ مَنْ يَدْخُلُ الْجَنَّةَ أَنَا، وَأَنْتَ، وَالْحَسَنُ، وَالْحُسَيْنُ، وَأَزْوَاجُنَا، عَنْ أَيْمَانِنَا، وَعَنْ شَمَائِلِنَا، وَذَرَارِيُّنَا خَلْفَ أَزْوَاجِنَا، وَشِيعَتُنَا مِنْ وَرَائِنَا». (احمد بن حنبل، فضائل الصحابة، ج2، ص624، ح1068).
      فقد أخرج ابن مردويه عن علي كرم الله تعالى وجهه قال قال لي رسول الله ألم تسمع قول الله تعالى إن الذين آمنوا وعملوا الصالحات أولئك هم خير البرية هم أنت وشيعتك وموعدي وموعدكم الحوض إذا جئت الأمم للحساب يدعون غرا محجلين. (آلوسی،‌ روح المعاني، ج30، ص207؛ ابن مردويه الأصفهاني، مناقب علي بن أبي طالب وما نزل من القرآن في علي، ص347).
      و ….
      ولي حتي يك روايت با اين مضمون كه «اهل سنت» بر حق هستند وجود ندارد . چنين كلمه اي اصلا در صدر اسلام نبوده . بعدها كلمه «اهل سنت» رايج شده است .

      موفق باشيد
      ياعلي…

      پاسخ
      1. قدرت الله

       برادرم شما فکر میکنید که شما اهل بیت حضرت علی هستین درحال که شما بر خلیفه چهارم بودن حضرت علی باور ندارین اگر باور میداشتین باید بر دامادشان که حضرت عمر است احترام میکردین که دومین خلیفه اسلام است برادرم جواب حدیث ات راهم میدهم

       پاسخ
      2. قدرت الله

       وعن عبدالله بن عمرو قال قال رسول الله ( ص) لیأتين على امتى كما أتى على بنى اسرائيل حذوالنعل بالنعل حتى إن كان منهم من أتى امه علانيتة لكان فى امتي من يصنع ذالك وإن بنى إسرائيل تفرقت على ثنتين وسبعين ملة وتفترق امتى على ثلث وسبعين ملة كلهم فى النار الا ملة واحدة قالو من هى يارسول الله ( ص) قال ما أنا عليه واصحابى ( رواه الترمذى وفى رواية احمد وابى داوود عن معاوية ثنتان وسبعون فى النار و واحدة فى الجنة وهى الجماعة وإنه سيخرج فى امتى اقوام تتجارا بهم تلك الاهواء كما يتجارى الكلب بصاحبه لايبقى منه عرق ولامفصل الا دخله)( ازحضرت عبدالله بن عمرو روايت است كه فرمود .فرمودن رسول اكرم ( ص) حالتى خواهد آمد كه بر بنى اسرائيل آمده بود مانند برابرى دو كفش با هم ديگر تا انکه اگر کسی در آنها با مادرش علنأ بد فعلی کرده باشد امت من نیز همچو کسی پدید خواهد امد که همچو فعلی را انجام دهد به تحقیق بنی اسرائیل به هفتاد و دو فرقه تقسیم گردیده بودند ولی امت من به هفتادو سه فرقه تقسیم میگردد که همه انها بدوزخ میروند مگر یک فرقه. پرسیدند کدام است آن فرقه ای رسول خدا ( ص) فرمودند آنکه بر طریقه من واصحاب من روان باشد )( رواه ترمذی ودر روایت احمد وابی داوود از حضرت معاویه هفتادو دوفرقه در دوزخ میباشد ویک فرقه به جنت میرود که مسمی بر جماعت است وبه تحقیق بر می آید ازامت من گروهای زیاد که در ایشان قسمی خواهشات سرایت میکند چنانچه مرض کلب در صاحبش سرایت میکند که باقی نمی ماند از صاحب آن هیچ رگی ونه بندی مگر آنکه درمی آید در آن .
       برادرم حدیث که شما گفتید خود ساخته خودتان است هیچ حدیث دراین باره دراحادیث رسول اکرم ( ص) روایت نشده است.رسول اکرم ( ص) فرمودند که امت من به۷۳ گروه تقسیم میشوند همه ایشان در دوزخ میروند صحابه های اکرام عرض کردن آن یک گروه که در جنت میروندکی ها هستند رسول اکرم فرمودند آنهای که راه مرا پیروی میکنند وراه صحابه های مرا.
       حالا شما بگوید که آیا شما از راه رویش رسول اکرم وراه تمام صحابه های اکرام را پیروی میکنید یا پیروان اهل سنت والجماعت .
       آن حدیث خود ساخته خود را که گفتید در باره راه خود تان لطفا از این نظر تان تجدید نظر بکونید.
       الله متعال توفیق بدهد انشاء الله.ازاین نتر سین که اگر ما حقیقت را بر مردم بگویم مردم مارا میکشند مگر از عذاب الله بترسید.

       پاسخ
       1. ارمان

        این حدیثی که گفتی نه شماره صفحه داشت نه منبع درست و حسابی.اصحابی که میگی توی جمل همشون مقابل هم صف کشیده بودن.امکان نداره پیامبر گفته باشه راه اصحابمو برید.شما اون ایه از قران که میگه اهل بیت معصوم هستند رو هم قبول ندارید پس اهل سنت نیستید.

        پاسخ
 61. 38

  فانوس

  اسلام علیکم ورحمت اله ویرانه
  تشکر بسیار زیاد
  خداوند اجر بزرگ نصیب شما کند

  پاسخ
 62. 37

  حجت

  دستبوس آقای یزدانی عزیز. به قطع محبوبترین کارشناس شبکه ولایت پیش اکثریت مردم هستین.سوالی از موسسه حضرت ولی عصر پرسیدم اما متن عربی فرستادن ترجمشه نتونستم پیدا کنم.میشه برام ایمیل کنید خواهشا؟حدیثی که یکی از انصار که بیشتر از یک همسر داشته از همسر دوم خود جدا شده که برادر مهاجر خود بتواند با آن ازدواج کند

  پاسخ
 63. 36

  فائزه

  سلام میخواستم بدونم صفحات این کتاب با اصل کتاب تطابق داره ؟

  پاسخ
  1. 36.1

   Yazdani

   سلام عليكم
   شماره رواياتش با صحيح بخاري استناندارد، مطابق است .
   موفق باشيد
   ياعلي…

   پاسخ
 64. 35

  مسلمان

  با عرض سلام خدمت شيعيان و سنيهاي محترم كه همشون مسلمان و برادرند. خواهش ميكنم حتماً كتاب شبهاي پيشاور از سلطان الواعظين شيرازي را در كنار كتابهاي اهل سنت مطالعه فرماييد . در اين صورت خيلي زياد به حقيقت نزديك مي شويد .

  پاسخ
 65. 34

  سید مصطفی

  سلام واقعا دمت گرم
  اجرکم عند الله

  پاسخ
 66. 33

  H.m.s

  باسلام خدمت اساتید بزرگوار اقایان یزدانی وابوالقاسمی خداوند شماروحفظ بکنه از اقایی یزدانی هم واسه ترجمه کتاب صحیح بخاری ممنونم الان راحت تر میشه بطلان عقاید وهابیت رو ازکتابهای خودشون اثبات کرد .نرجولکم التوفیق

  پاسخ
  1. 33.1

   hojjat Salahi

   الحمدلله الذی جعلنا من المتمسکین بولایه امیرالمومنین علی ابن ابی طالب (ع)

   پاسخ
  2. 33.2

   مهدی

   ببینید دوستان، شما نمی توانید تفکر، علم و قدرت اندیشه 1 میلیارد و صد میلیون مسلمون رو ندیده بگیرید و بگید که فقط ما ایرانی ها و تعداد قلیلی از لبنانی و عراقی ها درست میگیم.شیعه امروزی یک اپوزوسیون ضد سنی است که شاه اسماعیل صفوی با دخالت اروپایی ها درست کرد تا امپراتوری عثمانی رو تضعیف کنه. عین همین حالا که یک ایران و یک عربستانی در خاور میانه هست برای فروش اسلحه اروپایی ها. مذهب رسمی ایرانی ها قبل از صفویه سنی بوده است. پس وقت خودمون رو هدر ندهیم. ما اگر شیعه واقعی حضرت علی و امامان مطهر هستیم باید با مدارک و مستندات موجود درست را از نادرست تشخیص بدهیم و در مسیر کمال قدم برداریم. حالا صحیح مسلم باشه یا نهج البلاغه. من خودم شیعه دوازده امامی هستم ولی خیلی از جاهای نهج ابلاغه مشکل داره و اصلا بلاغت حضرت علی رو نشون نمیده. پس بیام پافشاری کنم که چون منتسب به حضرت علیه پس همش درسته.

   پاسخ
   1. 33.2.1

    رضا

    سلام عرض می کنم خدمت دوست عزیز. جامع ترین همه کتاب ها قرآن کریمه. راهی رو که قرآن نشونمون میده کامل و جامل. شیعه یا سنی مهم نیست به نظر من. مهم اینه تو بتونی چیزایی که قرآن میگه کامل انجام بدی.

    پاسخ
   2. 33.2.2

    سعید

    با سلام دوست عزیز اولا در قران کریم هیچ گاه خداوند متعال حق را به اکثریت نداده.بلکه در اکثر مواقع خداوند متعال فرموده اند اکثرهم لا یعقلون پس اکثریت دلیل بر حقانیت نیست دوما بر روی جلد کتاب شریف نهج البلاغه هیچوقت ننوشته اند صحیح.ماهم قبول داریم که بعضی از حکمت ها ستدشان ضعیفه اما شیعه هیچ کتابی نداره که بگه 100 درصد احادیثو صحیح اند.

    پاسخ
   3. 33.2.3

    سید محمود

    باسلام :
    اگرشماشیعه هستید من خیلی متاسفم براتون واگرسنی هستید که انشاء الله ازخدا توفیق هدایت براتون می خواهم اگرشما نهج البلاغه مولا رونمی فهمید و برداشت اشکال می کنید به خاطربی سوادی شماست شما علاوه برنفهمیدن نهج البلاغه حتی ظاهر آیات قرآن روهم نمی خوانید چون اگرخوانده بودی هیچ وقت استدلال به رای اکثریت مسلمانان نمی کردی زیرا آیه قرآن می فرماید اکثرهم لایعقلون ، اکثرانسانها نمی فهمند حالامابیاییم به خدابگوییم طبق استدلال شما خدایا یعنی روی این زمین که 7میلیارد بنده داری می خواهی نظراکثریت بندگانت رانادیده بگیری که همه لاابالی گری وبی دینی رادوست دارند پس هیچ گاه استدلال به نظراکثریت نکنید وتاریخ تشیع رومطالعه کن بعد بگو ازصفویه زمان شیخ طوسی ونواب اربعه امام زمان زمان صفویه بوده ؟ چند هزار روایت شیعه همه کذب است وروایات اهل تسنن هرچه گفتند همه درست است ؟ سید جوانان اهل بهشت را اکثرمسلمانان سربریدند یاازقاره آمریکا آمده بودند ؟

    پاسخ
    1. 33.2.3.1

     یزدان.خان.بختیاری

     نصب.برنامه

     پاسخ
   4. 33.2.4

    جلال

    ما شیعه ها فکر می کنیم شیعه هستیم اما متاسفانه فقط اسم شیعه را یدک می کشیم.به خدا تمام ایران را نه تمام دنیا را بگردی هیچکس رفتاری شبیه به رفتار علی ابن ابی طالب علیه السلام نداره.کدام ایرانی روزها میگرده نیازمندان رو شناسایی میکنه و شبها ناشناس کمک در خونه شون جا میذاره؟کدام شیعه بخاطر همدردی با فقرا نان و نمک یا نان و شیر میخوره؟کدام مدیر شیعه حاضره بخاطر همدردی با کارگر بیچاره فقط ماهی 1 میلیون تومان از حقوقش برمیداره و بقیه شو به بیت المال برمیگردونه؟. . . .

    پاسخ
    1. 33.2.4.1

     Mehraban

     دوست عزیز
     نفی شی اثبات ما عداه نمیکنه

     ما وظیفه داریم تا خودمون رو هرچه بیشتر شبیه 14 معصوم کنیم و باید در همین مسیر جلو بریم و گام برداریم.
     زمانی که خود خداوند متعال در قرآن کریم فرموده: “لیس للانسان الا ما سعی” هر کسی به اندازه وسع و ظرفیت خودش باید دیده بشه و به همون مقدار هم ازش سوال و جواب میکنند.

     پاسخ
   5. 33.2.5

    آیدین

    ایول برادر فداتم که میدونی چی به چیه برادر.جات بهشته انشاا…

    پاسخ
 67. 32

  محسن

  آقای یزدانی عزیز مگه مورخ هایی که کتاب دادن آون موقع مثه شما فازشون اینجوری بوده شیعه و سنی داشتن؟این کتاب و تمام کتب دیگر برای مسلمانان نوشته شده نه برای شخص حضرتعالی ،اگه شما سیدی واقعا پس باید سنی هم باشی چون مستقیما وصل میشی به پیغمبر (ص) پس این کتاب دقیقا برای خودته،ناگفته نماند این کتابو کتابی مثه طبری در نزدیک ترین زمان نسبت به پیغمبر بودن و کاملا معتبر هستند البته بایستی از جنابعالی و امثال شما عذر خواهی کنند چرا که مطالب را مطابق میل شما تنظیم نکردند…هر چه را که دیدن و شنیدن و مورد اعتماد همه بوده درج کردن تخصصی که نمیتونستن برای شیعه که در اواخر دوره صفویه زاده شده مطلب بنویسن….این چجور مسلمانیت و وحدتی هست که شماها بعنوان مسلمان ازش دم میزنید،برو یکم خجالت بکش سید اولاد پیغمبر……

  پاسخ
  1. 32.1

   Yazdani

   جناب آقاي محسن عزيز ! مسلمانان پس از وفات رسول خدا صلي الله عليه وآله به دو دسته تقسيم شدند . طرفداران اهل بيت عليهم السلام و طرفداران سقيفه . اين مطلب از بديهيات تاريخ است . از همان زمان هم فاز تمام تاريخ نويسان تفاوت كرد . يكي طبق مبناي اهل بيت عليهم السلام و ديگري طبق مبناي بني اميه تاريخ مي‌نوشتند . كتاب صحيح بخاري از نظر ما بر مبناي باور‌هاي بني اميه نوشته شده است و سنت رسول خدا صلي الله عليه وآله در آن طبق اين ديدگاه و طيف فكري تنظيم شده است . به همين خاطر در صحيح بخاري از اميرمؤمنان عليه السلام تنها 28 روايت آورده ؛ ولي از جيره خواران بني اميه هزاران روايت .
   كسي كه سيد است ، راه اهل بيت عليهم السلام را مي‌رود نه راه دشمنان آن‌ها را . من به همين دليل شيعه اميرمؤمنان عليه السلام شده ام نه شيعه معاويه .
   نويسندگان اين كتاب‌ها بايد از خدا و پيامبرش در قيامت عذر خواهي كنند و در برابر اهل بيت عليهم السلام شرمنده باشند كه به جاي نوشتن حقايق افكار بني اميه را ترويج داده‌اند..
   وحدت هرگز به اين معنا نيست كه من افكار شما و شما افكار من را بپذيريد . نه ما از حقانيت مان دست مي كشيم و نه شما حق را خواهيد پذيرفت . اما ما با اهل سنت اشتراكاتي داريم كه بايد با تأكيد بر آن‌ها در كنار همديگر زندگي مسالمت‌آميز داشته باشيم .

   ياعلي…

   پاسخ
 68. 31

  کاظم

  اینجوریه که از سایتهای رسمی نمیشه دنبال منابع تحقیق رفت 10 بار دانلود را زدم error میده

  پاسخ
  1. 31.1

   Yazdani

   سلام عليكم
   هيچ مشكلي در دانلود اين فايل ها وجود ندارد .
   موفق باشيد
   ياعلي..

   پاسخ
   1. 31.1.1

    Sonia

    باید یا فقط به الله سبحان و تعالی گفته شود چرا به جای اینکه یا الله بگوئید یا علی می گوید آیا شما علی را پرستش میکنید یا الله سبحان و تعلی را؟

    پاسخ
    1. 31.1.1.1

     Yazdani

     سلام عليكم
     آن چيزي كه جايز نيست ، شريك قرار دادن براي خداست نه صدا زدن غير خدا . مشروعيت استغاثه هم از طريق قرآن قابل اثبات است هم از روايات شيعه و اهل سنت .
     صحابه هم همواره استغاثه و توسل كرده اند . علماي اهل سنت هم در طول تاريخ هم بر مشروعيت استغاثه تأكيد كرده اند هم عملا انجام داده اند .

     پاسخ
     1. 31.1.1.1.1

      محسن

      یا علی یعنی چی شما چرا بی دلیل باید امام علی رو صدا بزنید؟

      پاسخ
 69. 30

  رضا

  تفسیری که عرض شد تفسیر خود بنده هست جایی ان را ذکر و پخش نکنید سوره یس ایات ۳۷ تا ۴0

  پاسخ
 70. 29

  رضا

  بخش مربوط به مناقب حضرت زهرا سلامالله علیها کامل خذف شده

  پاسخ
 71. 28

  رضا

  این کتاب ناقص است شیطان خوب میداند کجا ضربه بزند

  وَآيَةٌ لَهُمُ اللَّيْلُ نَسْلَخُ مِنْهُ النَّهَارَ فَإِذَا هُمْ مُظْلِمُونَ ﴿۳۷﴾
  و نشانه‏ اى [ديگر] براى آنها شب است كه روز را [مانند پوست] از آن برمى ‏كنيم و بناگاه آنان در تاريكى فرو مى ‏روند (۳۷)
  خداوند در اینجا فرمود ما نور هدایت پیامبران و امامان را به واسطه سرپیچی و نافرمانی چنان از جهان بر میگیرم مانند کندن پوست که تا مدتها انسانها در رنج و خونریزی و ظلمات گمراهی غرق شوند یعنی خداوند انتقام میگیرد (به همين جهت از آنها انتقام گرفتيم; بنگر پايان كار تكذيب‏كنندگان چگونه بود زخرف 25)
  وَالْقَمَرَ قَدَّرْنَاهُ مَنَازِلَ حَتَّى عَادَ كَالْعُرْجُونِ الْقَدِيمِ ﴿۳۹﴾
  و براي ماه منزلگاههائي قرار داديم (و به هنگامي كه اين منازل را طي كرد) سرانجام به صورت شاخه كهنه (قوسي شكل و زرد رنگ) خرما در مي‏آيد. (۳۹)

  مقصود حضرت حق در این آیه شریفه حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها(وَالْقَمَرَ) میباشد ار آنجا که بی بی دو عالم بر اثر مشقت ها (مَنَازِلَ) دچار خمیدگی قامت(حَتَّى عَادَ كَالْعُرْجُونِ الْقَدِيمِ) شده بودند همانطور که من ایشان را به چشم در بهشت دیدم یعنی آنقدر این مصائب سنگین بوده که ایشان در ان دنیا هنوز قامت راست نکرده اند
  یعنی این منازل امتحانات الهی بوده است هرکه در این گاه مقربتر است جام بلا بیشترش میدهند
  لَا الشَّمْسُ يَنْبَغِي لَهَا أَنْ تُدْرِكَ الْقَمَرَ وَلَا اللَّيْلُ سَابِقُ النَّهَارِ وَكُلٌّ فِي فَلَكٍ يَسْبَحُونَ ﴿۴۰﴾
  نه براي خورشيد سزاوار است كه به ماه رسد و نه شب بر روز پيشي مي‏گيرد و هر كدام از آنها در مسير خود شناورند. (۴۰)
  مقصود حضرت حق در این آیه شریفه حضرت امیر المؤمنین علیه السلام (الشَّمْسُ) و حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها(الْقَمَرَ) میباشد که هیچ گاه به حدود الهی و انسانی یکدیگر تجاوز نمیکنند
  حدود الهی همانا این است که ماه دور زمین میچرخد تا حقیقت را به جهانیان بنمایاند و زمین را در وقتی که ظلمات فرا گرفته روشن سازد اما نورش را از خورشید میگیرد و زمین و ماه به دور خورشید میچرخند یعنی هنگامی که مردم خورشید را نمیبینند و وجودش را انکار میکنند ماه را به آنها نشان دهید تا خورشید را بفهمند
  و اینکه هیچ گاه ظلمت بر نور پیشی نخواهد گرفت هرچند تمام جهان غرق در سیاهی و گمراهی شود

  پاسخ
 72. 27

  رضا

  شیطان خوب میداند کجا ضربه بزند
  سوره یس ایه 39 و 40

  وَآيَةٌ لَهُمُ اللَّيْلُ نَسْلَخُ مِنْهُ النَّهَارَ فَإِذَا هُمْ مُظْلِمُونَ ﴿۳۷﴾
  و نشانه‏ اى [ديگر] براى آنها شب است كه روز را [مانند پوست] از آن برمى ‏كنيم و بناگاه آنان در تاريكى فرو مى ‏روند (۳۷)
  خداوند در اینجا فرمود ما نور هدایت پیامبران و امامان را به واسطه سرپیچی و نافرمانی چنان از جهان بر میگیرم مانند کندن پوست که تا مدتها انسانها در رنج و خونریزی و ظلمات گمراهی غرق شوند یعنی خداوند انتقام میگیرد (به همين جهت از آنها انتقام گرفتيم; بنگر پايان كار تكذيب‏كنندگان چگونه بود زخرف 25)
  وَالْقَمَرَ قَدَّرْنَاهُ مَنَازِلَ حَتَّى عَادَ كَالْعُرْجُونِ الْقَدِيمِ ﴿۳۹﴾
  و براي ماه منزلگاههائي قرار داديم (و به هنگامي كه اين منازل را طي كرد) سرانجام به صورت شاخه كهنه (قوسي شكل و زرد رنگ) خرما در مي‏آيد. (۳۹)

  مقصود حضرت حق در این آیه شریفه حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها(وَالْقَمَرَ) میباشد ار آنجا که بی بی دو عالم بر اثر مشقت ها (مَنَازِلَ) دچار خمیدگی قامت(حَتَّى عَادَ كَالْعُرْجُونِ الْقَدِيمِ) شده بودند همانطور که من ایشان را به چشم در بهشت دیدم یعنی آنقدر این مصائب سنگین بوده که ایشان در ان دنیا هنوز قامت راست نکرده اند

  پاسخ
 73. 26

  رضا

  این صحیح ناقص است باب مناقب حضرت زهرا کامل حذف شده

  پاسخ
 74. 25

  saddat

  لطف کنید رهنمای کنید این کتاب صحیح بخاری جای دانلود ندارد

  پاسخ
  1. 25.1

   Yazdani

   سلام عليكم
   دانلود تك تك جلد ها گذاشته شده است . كافيه روي لينك جلد مورد نظر كليك كنيد تا فايل دانلود شود.

   موفق باشيد
   ياعلي…

   پاسخ
   1. 25.1.1

    Roham

    با عرض سلام خدمت شما. بر چه چیزی استناد می کنی که کتاب صحیح بخاری طبق نظر بنی امیه بوده.. به عقیده خودم کتابی که بگفته همه خیلی نزدیک به ان زمان اسلام بوده به گفته جنابعالی روی نظر ودیدگاه بنی امیه بوده کتاب هایی که بعد از اون گفته شده یا کتاب هایی که چند دهه پیش نوشته شده طبق نظر گروه خواصی نبوده واسنادی بر این وجود دارد
    اگر کتاب کامل ویقین بر صحیح بودن ان دارید راهنمایی بفرمایید با سپاس از شما

    پاسخ
    1. 25.1.1.1

     Yazdani

     سلام عليكم
     به اين دليل كه در اين كتاب ها مطالبي آمده است كه با آبروي رسول خدا صلي الله عليه وآله بازي شده است . مطالب زشتي كه حتي براي يك چوپان هم شايسته نيست چه رسد به پيام‌آور خدا .

     پاسخ
 75. 24

  saddat

  سلام هر چی میکنیم دانلود نمیشود

  پاسخ
 76. 23

  انصار

  با سلام
  من تازه این کتاب را دانلود کردم و70 صفحه جلد اول آن را خواندم ولی احادیثی دیدم که با عقاید شیعه همخوانی ندارد آیا همه ی احادیث آن درست هستند
  مثلا کتاب العلم باب 3 این حدیث میگه طرز وضوی ما مشکل داره یا خوب ترجمه نشده
  یا کتاب العلم باب 22 اینم که میگه علم را به جناب عمر بن خطاب دادند

  پاسخ
  1. 23.1

   yazdani

   سلام عليكم
   برادر عزيز ! اين كتاب مال شيعيان نيست ؛ بلكه كتاب اهل سنت است . هيچ يك از مطالب آن براي شيعيان حجت نيست . ما اين كتاب را در سايت گذاشته‌ايم كه محققان شيعه از آن عليه دشمنان شيعه و براي دفاع از حق غصب شده اهل بيت عليهم السلام استفاده كنند . مثل كتاب تورات و انجيل كه محققان شيعه مي‌خرند تا از آن براي تحقيق و پاسخ به شبهات يهود و نصارا استفاده كنند .
   موفق باشيد
   ياعلي…

   پاسخ
 77. 22

  رضا

  با تشکر از شما
  باری همین است که اهل سنت تحقیق در باره احادیث این کتاب را بدعت و گناه میداند چون همه اش باطل است به جز چند تایی
  وقتی این کتاب ار میخانیم میفهمیم شیعه یعنی چه

  پاسخ
 78. 21

  رضا

  بسمه تعالی استاد یزدانی سلام علیکم بنده مطلبی را درباره ترجمه صحیح مسلم و موطا مالک برایتان فرستادم آیا درافت فرمودید؟

  اگر ترجمه این کتب یا سایر کتب اهل سنت را معرفی کنیم شرعا اشکال دارد؟(از نظر اشاعه این کتب و …)

  با تشکر

  پاسخ
  1. 21.1

   yazdani

   سلام عليكم
   نديده ام . ضرورتي به تبليغ نيست . قضيه صحيح بخاري و صحيح مسلم متفاوت است . از يك طرف اين دو كتاب خيلي براي اهل سنت ارزش دارد و از طرف ديگر ترجمه آن در بازار نبود . اگر ترجمه كامل صحيح مسلم را داريد در سايت آرشيو بگذاريد كه همه از آن براي پيشبرد اهداف شيعه استفاده كند. بقيه كتاب ها ضرورتي ندارد .
   موفق باشيد
   ياعلي…

   پاسخ
   1. 21.1.1

    رضا

    بسمه تعالی سلام مجدد بر شما استاد یزدانی عزیز

    صحیح مسلم تا جایی که بنده میدانم یک ترجمه فارسی دارد

    آن هم ترجمه خالد ایوبی نیا با تصحیح حسین رستمی در 4 جلد به طور کامل به زبان فارسی همراه با متن عربی چاپ انتشارات حسینی اصل در ارومیه که در بازار موجود است

    کتب دیگر هم است که چون شما فرمودید نام نمیبرم

    التماس دعا

    پاسخ
   2. 21.1.2

    رضا

    بسمه تعالی

    سلام مجدد

    استاد حتی اگر ترجمه موطا مالک امام مالکی ها باشد؟

    در ضمن استاد انتشارات حسینی اصل هم ترجمه دیگری از صحیح بخاری را منتشر کرده این انتشارات در ارومیه است و این ترجمه در بازار موجود است اگر مایل باشید نام کتاب فروشی و آدرس آن(در تهران) که این کتاب و ترجمه صحیح مسلم را دارد معرفی کنم؟

    با تشکر

    التماس دعا

    پاسخ
   3. 21.1.3

    حسین

    سلام علیکم من از برادران اهل سنت هستم خواستم بدونم شما ما رو چی میدانید جهنمی یا بهشتی نمی خواد موضوع پیچیده کنی بنام فقط بگو من و بقیه اهل سنت به اهل بیت اعتقاد داریم و به حرفهای شیعیان هیچ کاری نداریم لینک بدونید که ما به امام امامان شیعه اعتقاد داریم و میپرستیم شما خودتان باعث بروز اختلاف بین ما شده اید بعضی ها ما رو کافر می دونن پیامد گفته هر کس به لا اله الا الله محمد رسول الله مسلمان است .من تمام نظر ها تونو خوندم این هم راسته واقعا که ایران در زمان صفوی شیعه شده است .0937***7028این شماره ی من است بهم میان بریم در واتساپ یا هر برنامه دیگه حرف بزنیم .اینو بگید کسی که مسلمان باشه نماز و روزه میگیره چطور مردم ایران میگن کافر .

    پاسخ
    1. 21.1.3.1

     Yazdani

     سلام عليكم
     جناب حسين! ما هر كسي كه شهادتين را بگويد، مسلمان مي دانيم و احكام اسلام را بر او جاري مي كنيم . اما اين آخر ماجرا نيست . شما مي‌گوييد كه به اهل بيت عليهم السلام اعتقاد داريد؛ ولي در عين حال دشمنان آن حضرات را هم دوست داريد . چطور چنين چيزي ممكن است؟ آيا مي‌شود كسي هم خدا را بپرستد و هم شيطان را و بازهم مدعي باشد كه من مؤمن هستم؟ دوستي اهل بيت عليهم السلام و دوستي دشمنانش با هم قابل جمع نيست؛ همان‌طوري كه ولايت شيطان و ولايت خداوند قابل جمع نيست .
     اهميتي ندارد كه ايران در چه زماني شيعه شده باشد . ايراني‌ها شيعه باشند يا نباشند، حقانيت اهل بيت عليهم السلام و بر باطل بودن دشمنان آن حضرات مثل خورشيد روشن است . كافي است چشمان‌تان را كمي باز و كمي تفكر كنيد.

     والسلام علی‌ من اتبع الهدی

     پاسخ
    2. 21.1.3.2

     ارمان

     سوره حجرات اخرشو بخون اسلام و ایمان با هم فرق دارن.شما ادعا میکنید که پیامبر رو قبول دارید ولی اخرین وصایای پیامبر رو که حضرت علی رو جانشین خودش قرار داد رو قبول ندارید.یه بخش از دین رو گرفتید ولی به اکثرش ایمان ندارید.حالا از صبح تا شب نماز بخونی و روزه بگیری دیگه کافیه؟

     پاسخ
 79. 20

  حسین

  اقای یزدانی سلام *نسخه چاپی رامی توان تهیه کرد.
  باتشکرفراوان

  پاسخ
  1. 20.1

   yazdani

   سلام عليكم . بله در بازار موجود است . البته در شهرهاي سني نشين و كتاب فروشي هاي مخصوص اهل سنت .
   موفق باشيد
   ياعلي..

   پاسخ
 80. 18

  منتظر

  با سلام
  ممنون برای انتشار این کتاب
  فقط یه سوال داشتم اونم اینکه جلد چهارم از صفحه ی 261 تا 271 کلا مشکل داره و وقتی به این صفحات میرسم پیغام خطا میده انگار یکی به عمد این صفحات رو حذف کرده . چرا میگم به عمد چون دقیقا صفحاتی است که مناقب حضرت علی (علیه السلام ) آورده شده . لطفا بررسی کنید ببینید نسخه ای هم که شما دارید همینطوریه !
  یا علی

  پاسخ
 81. 17

  شمس

  من درباره نماز پیامبر که چند بار در روز خوانده جستجوکردم آدرس که داده شده بود (صحيح البخاري ، ج 1 ، ص 182 ، باب مواقيت الصلاة و ج 1 ، ص 186 و صحيح مسلم ، ج 1 ، ص 491 ، باب صلاة المسافرين ، و مسند أحمد بن حنبل ، ج3 ، ص 280 ، ح 1918 و ج 3 ، ص 283 ، ح 1929 و ج 4 ، ص 154 ح 2465 و ص 201 ح 2582 و مسند أبي داود الطيالسي ، ص 341 ، 342 ، ح 2164 ، 2629 ) صحیح بخاری ج 1 ، ص 182 . جلد 1 را دانلود کردم جلد سوم بود. هرچند جسجو کردم جلد 1 را نیافتم . اگر کمکم کنید متشکرم. ( بنده با اهل سنت کار میکنم و میخواهم کار های که پیامبر کرده با نشانی ، صفحه و جلد برای شان سند اریه کنم.)

  پاسخ
 82. 16

  دلسوخته

  با سلام
  با تشکر از شما
  تمام کتب ترجمه‌ی صحیح بخاری را از تلگرام شما دانلود کردم فقط محض یادآوری عرض کنم
  این شماره جلده‌ها با آنچه در کتاب هست تطابق ندارد مثلا
  جلد 4 نوشتید در کتاب جلد 1می باشد
  جلد 1 نوشتید در کتاب جلد3 می باشد
  جلد3 نوشتید در کتاب جلد 6می باشد
  جلد 7 نوشتید در کتاب جلد 5می باشد
  جلد 2 نوشتید در کتاب جلد 5می باشد
  جلد 4 نوشتید در کتاب جلد2 می باشد
  جلد 7 نوشتید در کتاب جلد6 می باشد
  همانطور که ملاحظه فرمودید جلد 4 و 7 لاموجود می باشد
  جلد 5 دو بار دانلود شده
  لطفا رسیدگی فرمایید
  ممنون با تشکر

  پاسخ
 83. 15

  اورامان

  با سلام دوستان صحیح بخاری کتابی است که توسط بخاری (ایرانی) پس از چندین سال تحقیق و مسافرت و جمع آوری حدیث های دارای سند پیامبر و بررسی راویان که حتما از کسانی باشند که قوت حافظه آنها و عدل و صداقت و ایمانشان به تایید مردم زمانشان رسیده باشد و دارای سندی منقطع نباشند تالیف شده است قطعا این کتاب گویای تمام احادیث پیامبر بزرگمان نیست ولی با توجه به زحمات ایشان و فاصله کم از زمان پیامبر قابل تامل است

  پاسخ
 84. 14

  دلسوخته

  با سلام
  عزیزانی که دانلود کردند می توانند آن را در یک سایت اینترنتی اپلود کنند تا دگیران بتواند به راحتی از آن استفاده کنند. چون بارها رفتیم دانلود نشده و ارور داده
  عزیزانی که دانلود کردند ادرس بگذارنند جایی اپلود کنندکه از فلان جا به راحتی دانلود بشه
  ممنون

  پاسخ
  1. 14.1

   yazdani

   اين كتاب در بهترين سايت ممكن آپلود شده است . دانلود آن هم بسيار ساده است . نمي دانم چرا مشكل داريد . در تلگرام هم گذاشته ام .
   در كانال https://telegram.me/smyazdani برويد و صحيح بخاري را جستجو كنيد . از آن جا هم به راحتي مي توانيد دانلود كنيد .

   موفق باشيد
   ياعلي…

   پاسخ
 85. 13

  امیر

  با سلام وخسته نباشید خدمت استاد یزدانی درابتداجاداره از جنابعالی بابت دانلود آ سان کتاب صحیح بخاری و همچنین زحمات شبانه روزی شما تشکر کنم باتوجه به اینکه جنابعالی در مناظره هایی که من از شما دیدم اکثر کتب رابه صورت نرم افزار در اختیار دارید دسترسی به این کتب به صورت نرم افزار چگونه امکانش هست اگه میشه راهنماییم کنید

  پاسخ
 86. 12

  جواد

  سید فایلا رو فشرده شده بزار توی سایت

  پاسخ
 87. 11

  جواد

  سلام

  کتاب ترجمه کامل از صحیح مسلم هستش ؟

  از بقیه صحاح چیزی هستش ؟

  پاسخ
  1. 11.1

   yazdani

   سلام عليكم . از صحيح بخاري هست ؛ اما ما نداريم . ان شاء اله به دست آورديم ، حتما خواهيم گذاشت تا بچه شيعه ها از آن در دفاع از مذهب شيعه و بطلان مذهب سقيفه استفاده كنند .

   موفق باشيد
   ياعلي…

   پاسخ
 88. 10

  شمس

  باورش سخته که شما ترجمه صحیح بخاری رو گذاشتین، شک نکنید یه جاهایی قیچی شده یا ترجمه اش دستکاری شده، ما خودمون دیدیم تو شبکه ولایت کتب اهل سنت رو چطور ترجمه میکنن یا متن عربیش رو قیچی میکنن ، برادران اهل سنتم لطفا هوشیار باشید به نظر شما چرا این کتاب تو سایت شیعه قرار داده شده؟ اگه کتاب صحیح بخاری رو کامل همونطوری که هست بذارن چیزی گیرشون میاد؟ پس کاسه ای زیر نیم کاسه هست

  پاسخ
  1. 10.1

   yazdani

   جناب شمس ! ما ترجمه صحيح بخاري را نگذاشته ايم . اين در سايت مشهور آرشيو گذاشته شده كه يك سايت جهانيه . من از آن سايت فقط آدرس داده ام . من كه تا به حال تفاوتي نديده ام . هم عين عربي را آورده و هم عين فارسي . شما اگر اشكالي ديديد مي توانيد تذكر بدهيد . خود اهل سنت ترجمه كرده و خودشان هم در سايت هاي معتبر گذاشته اند .

   موفق باشيد
   ياعلي…

   پاسخ
  2. 10.2

   محمدامروزی

   سلام جناب شمس این که باز مثل اساتیدتون کلی گویی کردید.
   لطف کنید وقتی تشریف میارید ومیفرماییدشبکه ولایت کتب اهل سنت روترجمه اشتباه میکنه یافلان قسمتشو قیچی میکنه:لطف کنید باسند حرف بزنید وبگید فلان قسمت فلان حدیث ترجمه اش این بوده وشماآن ترجمه کردید یا این قسمتش را قیچی کردید یا فلان حدیث را بز خورده .
   این روش کلی گویی وشبهه افکنی شما دیگه بی رنگ شده جانم.

   پاسخ
 89. 9

  mohamad

  سلام
  آیا مجموعه ی ترجمه شده ی کاملی در مورد صحیح مسلم هم می شناسید؟
  اگر معرفی نمایید ممنون می شوم.
  برخی از ترجمه های موجود مختصر مسلم هستند.
  با سپاس

  پاسخ
  1. 9.1

   yazdani

   سلام پي دي اف كاملش در نت نيست متأسفانه .

   موفق باشيد
   ياعلي…

   پاسخ
 90. 8

  مجید

  بسم الله الرحمن الرحیم
  جناب استاد یزدانی سلام علیکم.
  بنده مترجم زبان انگیلیسی و عربی هستم. چند روز پیش با راهنمایی حضرتعالی هفت جلد صحیح بخاری ترجمه ی نور احراری را دانلود کردم. ترجمه اش خوب است اما زمانی که مشغول تورق جلد دوم بودم متوجه نکته ای شدم که جا دارد از سوی اساتیدی همچون حضرتعالی و دوستان تان بررسی شود.
  حدیث 3340 ، جلد دوم، حدیثی از ابوهریره آورده شده که موید مقوله ی« شفاعت» است. همین حدیث با مختصر تفاوتی در حدیث شماره ی 3361 تکرار شده است اما در ترجمه ی آن واژه ی« شفاعت» به غلط « شهادت» ترجمه شده است که البته امیدوارم سوء نیتی در کار نبوده باشد و صرفا یک غلط چاپی باشد. عین متن چنین است:
  ” فذكر حديث الشفاعة ” ….
  ترجمه شده: ” سپس حدیث شهادت را یاد کرد”.
  خداوند شما و دوستان تان را جزای خیر دهد.
  برادر کوچک تان مجید صاحبدل.

  پاسخ
 91. 7

  مجید

  سلام. ممنون و تشکر از زحمت تان.
  دوستانی که موفق به دانلود نشده اند احتمال به دلیل سنگین بودن درگاه لینک مرجع[ archive.com ] و کم بودن سرعت اینترنت شما باشد. در ضمن درگاه مربوطه حاوی پلاگینی تبلیغاتی ست که در برخی از آنتی ویروس ها نظیر آواست ممکن است ویروس شناسایی شود. نگران نباشید صرفا یک بخش تبلیغاتی از سایت مذکور است و صدمه ای به سامانه ی شما نخواهد زد. بنده هم با این مشکل مواجه شدم مخصوصا در دانلود جلد دوم.
  ابتدا روی لینک مربوطه[ عبارت جلد 1و جلد 2 و …. ] راست کلیک کرده و صفحه ی مذکور را در زبانه ای جدید باز کنید. منتظر بمانید تا صفحه ی اصلی بارگذاری شود[ از آن جا که مثلا جلد دو 105 مگ حجم دارد، با سرعت اینترنت 128 ممکن است چیزی حدود سه ساعت طول بکشد. نوار سفید رنگی که در بالای صفحه شروع به حرکت می کند میزان بارگذاری صفحه را به شما نشان می دهد] سپس بر روی آیکون هایی که بالای صفحه در سمت راست در داخل نوار مشکی رنگ صفحه قرار دارند روی آیکون دانلود[ سومی از سمت چپ کلیک کرده و منتظر باشید تا دانلود تمام شود[ با سرعت اینترنت 128 این بخش هم ممکن است چند ساعت طول بکشد].
  خیلی ابتدایی ست اما امیدوارم با این روش و اندکی صبر موفق شوید.

  پاسخ
 92. 6

  niosha

  با سلام و تشکر خدمت شما
  ببخشید قسمت جلد اول و دوم رو نمیشه مشاهده کرد و نمیشه کل کتاب رو دانلود کرد، اگه این مشکلات رفع بشه خیلی ممنون میشم

  پاسخ
  1. 6.1

   yazdani

   سلام علیکم
   مشکلی وجود نداره . بارها خودم و دیگر دوستان امتحان کرده اند .

   موفق باشید
   یاعلی…

   پاسخ
   1. 6.1.1

    علی ازمشهدمقدس

    بنام خداسلام خیلی زیاددارم خدمت اقای یزدانی اینوواقعاازته دل میگم من خیلی بشماعلاقه فراوانی دارم خداروشکرکه شمااینطورقاطعانه جواب این وهابیهای خبیثومیدین اجرتون باخدابه اقای ابولقاسمی واستادقزوینی سلام فراوان برسانید

    پاسخ
 93. 5

  محمدیاسین

  سلام استاد یزدانی,واقعا ازتون ممنونم خیلی محبت بزرگی بود,ازاین طریق هم تشکر میکنم وهمچنین دوباره ازتون خواهش میکنم پیامی که باهمین اسم به تلگرام فاروق فرستادم رو بخونید و منو به گروه مناظره اضافه کنید,بازم بابت کتاب متشکرم

  پاسخ
 94. 4

  قادر

  باسلام
  با تشكر از فعالیت خوبتان
  نشر صحیح بخاری به زبان فارسی به نظر می‌رسد نشر کتب ضاله باشد، و از طرفی همان چیزی است که اهل سنت فارس زبان به دنبالش هستند.

  پاسخ
  1. 4.1

   yazdani

   سلام علیکم .
   استفاده ای که پژوهشگران شیعه از این ترجمه می کنند ، قطعا ارزشش را دارد . ضمن این که کسی با خواندن صحیح بخاری، گمراه نخواهد شد . مطمئن باشید .

   موفق باشید
   یاعلی…

   پاسخ
   1. 4.1.1

    علی_ اندیمشک

    سلام استاد، کاش ترجمه کتاب رو بصورت برنامه اندروید در میاوردید تا برای استفاده راحت تر باشیم

    پاسخ
    1. 4.1.1.1

     Yazdani

     سلام عليكم
     اين كتاب براي استفاده از اسكن آن عليه مخالفين است . فكر نمي كنم برنامه اندرويد آن به درد چنين كاري بخورد .

     موفق باشيد
     ياعلي…

     پاسخ
     1. 4.1.1.1.1

      مجتبی

      سلام.بچه ها خیلی حرفه ها اولین مسلمان باشی داماد پیامبر باشی پدر جوانان اهل بهشت باشی شوهر سرور زنان اهل بهشت باشی بعد تو کتاب ۲۸ روایت ازت نقل کنند اون وقت از نوچه های بنی امیه معاویه هزاران تا ((آی اهل آقام علی ع مظلومه))

      پاسخ
     2. 4.1.1.1.2

      ویس

      محترم تو چرا اقسم میکنی میخواهی که مردم خود را گمراه کنی، چرا ترجمه قران و حدیث را از دل خود جور میکنین، پیش خداوندج چی چی جواب خواهید داد،

      پاسخ
 95. 3

  مهدی مظفری

  سلام علیکم
  استاد عزیز اصلا باز نمیشه ، ارور میده

  پاسخ
 96. 2

  دلسوخته

  سلام
  ارور میزنه
  دانلود می کنیم ارور می زنه
  با تشکر

  پاسخ
  1. 2.1

   شورکی

   سلام . روی جلد… (1-2-و… ) راست کلیک کن بعد گزینه save link as بزن

   پاسخ
 97. 1

  صفوی

  متشکرم

  پاسخ
  1. 1.1

   اشنا

   من هم شبکه های وهابی وهم شبکه ولایت را می بینم خدا وکیلی ای وهابیها دستشون خالیه فقط کلی گویی وتوهین عزیزان اهل سنت هم متوجه شدن حق کجاست اب ورها کردیم چسبیدیم به تیمم چه کسی به پیامبر نزدیکتر است مگر اهل بیتش موفق باشید

   پاسخ
   1. 1.1.1

    نظام الدین غوری

    کتاب (صحابه را به دست آوردم بدون اینکه اهل بیت را از دست بدهم) را مطالعه کن

    پاسخ
    1. 1.1.1.1

     علی

     سلام من به تمام شما توصیه می‌کنم این حرف ها کنار گذاشته و به قرآن بپردازید که تنها راه رستگاری است در تلگرام رجوع کنید به تفسیر آقای بازرگان که بسیار عالی است و بدون تعصبات مذهبی و قومی اصل اسلام راستین را معرفی می کنند نه شیعه واقعی با این حرفها سنی میشود ونه سنی واقعی شیعه ،سی سال از انقلاب میگذرد و دیدیم عالمان شیعه کاری انجام داد ن که شیعیان هم بی دین شدن تمام اعتقادات مذهبی آنها هم در هم شکست

     پاسخ
     1. 1.1.1.1.1

      محمد

      بسمه تعالی
      اتفاقا ما همین کار را می کنیم ! یعنی به قرآن پرداخته ایم . ما هم می‌گوییم شما به قرآن نپرداخته اید ولی این ما هستیم که در حقیقت به قرآن و معارف و معانی آن پرداخته ایم. زیرا قرآن مفسر دارد و راه تفسیر و تبیین آن اهل بیت علیهم السلام است.

      پاسخ
    2. 1.1.1.2

     Yazdani

     سلام عليكم
     به صورت كامل اين كتاب را خوانده و اتفاقا در كتاب شبهه پژوهي جلد اول به صورت كامل نقد كرده ام.

     پاسخ

گذاشتن پاسخ به

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق اين سایت متعلق به همه شیعيان اميرمؤمنان علیه السلام است